Jablonec i Slovácko mají nejspíš smůlu! Ve Spartě nechtěný Trávník zvažuje zcela jinou variantu

Jablonec i Slovácko mají nejspíš smůlu! Ve Spartě nechtěný Trávník zvažuje zcela jinou variantu

Byť se o něj rvou hned dva české kluby, které v nadcházející sezoně čeká boj o Evropu, letenský záložník Michal Trávník jim oběma dá nejspíš košem. I jeho pokračování na Letné je však hodně málo pravděpodobné. Kam tedy povedou kroky sympatického středopolaře, jenž během dvou let v rudém dresu nevstřelil ani jeden ligový gól?

Není žádným tajemstvím, že by Trávníka rádi uvítali zpátky jak ve Slovácku, tak i v Jablonci. Tedy v klubech, kde působil právě před svým příchodem do Sparty.

"Michal je hráč, který už tady byl a zanechal tu velmi dobrou stopu. Mohu potvrdit, že je na mém seznamu možných posil. Stejně jako třeba David Lischka," uvedl nedávno pro eFotbal trenér Jablonce Petr Rada s tím, že jednání se Spartou se však zatím nikam neposunula.

A v podobné situaci se nachází i Slovácko, mezi jehož odchovance Trávník patří.  Stejně jako Milan Heča, který na Spartě taktéž zahřívá jen lavičku. 

 "Jejich příchodu se nebráníme. Jsou to naši kluci a vydělali jsme na nich. Ale blízko to není. Víme, jaké mají na Spartě finance. Musí to mít hlavu a patu. A budoucnost. Abychom se tady za rok nedívali do stropu,“ řekl pro Deník Sport sportovní manažer Moravanů Veliče Šumulikoski.

Největší potíž je v tom, že sám Trávník je nakloněn jít do zahraničí. Ve 27 letech má na něj ostatně nejvyšší čas. "Je to takový pracant, že se tady může rozehrát a za rok, za rok a půl se zase prodat jinam. Bavili jsme se o něm i s ředitelem (Petrem Pojezným),“ přiznal Šumulikoski.

Vyslyší Trávník jeho či Radovo přání, nebo opravdu zamíří do ciziny? 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.