Sterling: Vyrůstal jsem dvě minuty od Wembley, věděl jsem, že tady musím skórovat

Sterling: Vyrůstal jsem dvě minuty od Wembley, věděl jsem, že tady musím skórovat
OBSAHUJE OHLASY

Úvodní duel Anglie na evropském šampionátu proti Chorvatsku rozhodl rychlík Raheem Sterling, jenž přitom byl kvůli nominaci na závěrečný turnaj kritizován.

Mohla za to skutečnost, že se v soutěžním ročníku 2020/2021 propadl mezi náhradníky Manchesteru City. A byť si v rámci 49 startů připsal 14 branek i 12 asistencí, negativním slovům se nevyhnul...

"Je mnoho důvodů, proč jsem za klub nestřílel branky, ale to je teď irelevantní. Jsem tady s Anglií, užívám si fotbal a mám radost, že jsem skóroval. A jestli jsem spravedlnil jsem svou nominaci? Snažím se o to," přiznal na webu ceskatelevize.cz bývalý křídelník Liverpoolu, jenž působí na Etihad Stadium od roku 2015.

Šestadvacetiletý borec si svou trefu vizualizoval hodně dlouho dopředu. "Vždycky jsem si říkal, že když budu hrát na velkém turnaji ve Wembley, tak dám gól. Vyrůstal jsem dvě minuty od stadionu. Věděl jsem, že tady musím skórovat. Mám skvělý pocit, že se mi opravdu povedlo," doplnil hráč, jenž na Euru skóroval vůbec poprvé a v předchozích 12 vystoupeních vždy vyšel naprázdno.

Albion si připsal tři body na Euru až na desátý pokus. "Je to skvělý pocit. Potřebovali jsme první zápas vyhrát. Drželi jsme spolu, dobře bránili a chvílemi hráli i výborný fotbal. Pokusíme se na nedělním výkonu stavět. Ale musíme se dál soustředit, je teprve začátek. Je potřeba dál vyhrávat a mít stejnou vítěznou mentalitu," uzavřel na webu ČT Sport dvaašedesátinásobný reprezentant Anglie.

Realizační tým ho za jeho prezentaci chválil. "Mám za něj velkou radost. Ta jeho série bez gólu na velkých turnajích byla celkem dlouhá. Raheem byl hrozbou už od začátku utkání. Musím také říct, že jeho práce bez míče byla pozičně fenomenální, s velkou vášní se vracel a zastavoval akce Chorvatů," uzavřel na Sterlingovu adresu hlavní kouč Gareth Southgate.

Třetí hrací den: Anglie vyřídila Chorvatsko, Rakousko přepsalo svou historii a Tulipáni přestříleli Ukrajince!

Zdroj: ceskatelevize.cz