Novotný jde na 2 roky do Slovanu a hlásí: Pak chci být zpět v áčku Sparty a pravidelně nastupovat v základu

Novotný jde na 2 roky do Slovanu a hlásí: Pak chci být zpět v áčku Sparty a pravidelně nastupovat v základu

Sparta podepsala s Ondřejem Novotným (nejedná se o syna klubové legendy Jiřího Novotného) novou tříletou smlouvu, s tím, že na příští dva roky ho odeslala na dlouhodobé hostování do Slovanu Liberec.

Podle dohody na trase Letná - stadion U Nisy se však bude moci ofenzivní fotbalista, který debutoval v první lize letos v únoru, vrátit do metropole klidně i dříve.

"Sparta je moje srdcovka a moc si vážím toho, že jsem dostal důvěru na další tři roky. Posunul jsem se z béčka do áčka a určitě mě to připravilo na následující sezonu, která mě čeká v Liberci," pronesl na stránkách sparta.cz třiadvacetiletý forvard, který je odchovancem Sparty a dříve byl zapůjčen například ve Vlašimi či Ružomberoku...

"Tehdy jsem se dostal do první ligy, načerpal jsem tam nové zkušenosti a když jsem se vrátil, tak jsem byl určitě vyspělejší. Samozřejmě česká liga je dál, ale i tak mi ten rok hodně pomohl. Za ty další dva roky chci být zpátky v áčku Sparty a pravidelně nastupovat v základní sestavě," zaznělo z úst sebevědomě naladěného útočníka slyšícího na přezdívku "Čolek".

S jakými očekávání přichází pod Ještěd? "Je spousta kluků, kteří hrají v mém věku ligu dva tři roky. Slovenskou soutěž nepočítám, do české jsem se dostal až teď. Jsem za to strašně rád a obrovsky se těším. Ligu a dospělý fotbal jsem si oťukal na Spartě, takže přicházím odhodlaný, abych hrál dobře a týmu pomohl. Cílem jsou góly, jako útočník jiný mít nemůžu. Kdyby se povedlo pohárové umístění, bylo by to skvělé. V Liberci byla spousta kluků ze Sparty, měl jsem tu spoustu předchůdců. Všichni si to tu chválili, mluvil jsem třeba s Tomášem Wiesnerem, který říkal, že jde o skvělou zkušenost. Byly i jiné možnosti hostování a odchodů ze Sparty, ale od začátku mě to nejvíc táhlo právě do Slovanu. Jsem rád za to, jak to dopadlo," přidal na fcslovanliberec.cz nový svěřenec Pavla Hoftycha.

Ten o něm pronesl následující: "Ondra je typ důrazného útočníka, který je pracovitý, nevypustí žádný souboj a maká pro tým. Věděli jsme a uvažovali o něm už dříve, ale pak nás zaujal i v přípravě na jaře, kdy nám dal 2 góly. U nás v Liberci může fotbalově růst a mohou z toho profitovat obě strany," zakončil na oficiálních stránkách Slovanu jeho kouč.

V Soluni si Krmenčík připadal skoro jako bůh a poprvé cítil, že je milován. Teď je v kontaktu se Spartou i Slavií

Zdroj: sparta.cz, fcslovanliberec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.