Schick je geniální, Vaclík byl neuvěřitelný a po kritice ukázal, že je velký gólman, rozplýval se Coufal

Schick je geniální, Vaclík byl neuvěřitelný a po kritice ukázal, že je velký gólman, rozplýval se Coufal
OBSAHUJE OHLASY

Skotsko sice na Česko vletělo, ale o tom věděli Vladimír Coufal a spol. již dopředu. Podle krajního beka West Hamu United se soubor trenéra Jaroslava Šilhavého dostal do zápasu postupně a následně jej uhrál tak, jak si přál. O čem všem mluvil zkušený exslávista s libereckou minulostí po třech bodech z Hampden Parku na stránkách FAČR?

O tom, jestli byla na týmu znát v úvodu mistrovství nervozita...

"Na můj vkus jsme možná až moc zbytečně vyhazovali některé míče, někdy byli na balonu trochu neklidní, ale asi se to dá pochopit. Skotové své šance měli, nervozita na naší straně nějakou roli hrát mohla. Vždyť pro mnoho z nás jde o první takový turnaj. I z toho si musíme vzít ponaučení, s kvalitnějšími týmy by nás některé ztráty mohly mrzet víc. Ale celkově jsme to zvládli výborně a máme veledůležitý výsledek."

O tom, co říká na výkon Tomáše Vaclíka...

"Ukázal, že je velký gólman. Přitom na něj šla nějaká kritika ve smyslu, že nechytá v Seville, přitom byl neuvěřitelný. Před zápasem jsem mu říkal, ať něco chytí, tak to splnil. Zlikvidoval nějaké dvě, tři loženky. Předvedl prostě jistý výkon, kterým nás uklidnil. Vždycky je dobré mít za zády tak spolehlivého brankáře. Naši stopeři také odehráli výborný zápas proti rychlým a silným útočníkům Skotska, zkrátka klobouk dolů před celým týmem."

O tom, jak se mu líbily dva góly Patrika Schicka...

"Je geniální a ukázal to. První gól předvedl krásný náběh mezi obránce, druhý zase neuvěřitelná střela z dálky. Jak k míči běžel, tak mě napadlo, že to zkusí. Takže máme nejhezčí gól mistrovství! Před šampionátem jsem někde řekl, že může být nejlepším střelcem a nyní má stejně gólů jako Lukaku. Věřím Schickymu, že další góly tady ještě přidá."

O tom, jestli na stadionu vnímal české fanoušky...

"Skotové někdy byli na tribuně zticha, naše fandy tak bylo slyšet. I to bylo skvělé, ani nevím, kdy jsme jim po takové výhře mohli společně poděkovat. Věřím, že se dostanou i na další zápasy a budou za námi stát dál. Co se týká atmosféry, tak se řešilo, že mezi námi a Skoty je nevraživost kvůli tomu, co se stalo mezi Slavií a Rangers. Vůbec to tak nevnímáme, nevraživost mezi námi neexistuje. Že na nás pískají při nástupu, je normální. Zápas měl atmosféru, k níž přispěli fandové obou týmů."

Zatím není hotovo! K postupu bude nejspíš třeba získat ještě aspoň bod, varuje před euforií Šilhavý

Zdroj: repre.fotbal.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.