Zpočátku jsem nevěřil, že míč skončí v síti, přiznal Schick

Zpočátku jsem nevěřil, že míč skončí v síti, přiznal Schick

Jeden z nejhezčích gólů v historii české reprezentace vstřelil v pondělí Patrik Schick při výhře 2:0 nad Skotskem. V rozhovoru pro server euro2020.com Schick přiznal, že zpočátku nevěřil, že míč mezi třemi tyčemi skončí. Schick vstřelil i první gól zmíněného zápasu a živí tedy šanci na zisk titulu krále střelců letošního Eura.

„Vždy, když mám před sebou důležité utkání, ve kterém se hraje o hodně, tak si ho zkouší představit v hlavě a představuji si různé situace, které mohou nastat. Snažím se představit si všechno. Jak dávám góly i ostatní situace. Udělal jsem to i tentokrát, v mých představách jsme také vyhráli,“ prohlásil Schick na úvod rozhovoru pro server euro2020.com.

„Popravdě, na chvilku jsem nevěřil, že míč skončí v bráně. Míč letěl hodně dlouho. Ale když nakonec zapadl do branky, nemohl jsem tomu uvěřit. Celý stadion najednou ztichl. Až na několik českých fanoušků, kteří začali slavit, to bylo obrovská radost. A taky moment, který asi nikdy nezapomenu,“ popsal Schick své pocity během druhého gólu.

„Tlak byl před zápasem velký a možná to bylo v úvodu utkání i vidět, protože jsme byli nervózní. I proto je velmi důležité, že jsme vyhráli. Máme nyní velmi dobrou pozici ve skupině a uvidíme, co se stane v pátek v zápase s Chorvatskem. Mohlo by to být rozhodující,“ dodal Schick.

S Chorvatskem se utkáme v pátek v 18:00, příští týden nás pak ve Wembley čeká silná Anglie. Postup s největší pravděpodobností zajistí alespoň jeden bod ze zbývajících dvou zápasů, stačit však mohou v případě ideální konstelace i dvě prohry. 

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.