Změny v kádru Baníku! Stronati má volnou cestu do Maďarska, nahradí ho stoper Sparty!

Změny v kádru Baníku! Stronati má volnou cestu do Maďarska, nahradí ho stoper Sparty!

Vedení Baníku finišuje odchod jedné z opor týmu. A to stopera Patrzia Stronatiho, jenž by se měl dočkat vytouženého přestupu do Maďarska, kde o něj dlouhodobě stojí celek Puskás Academy. Ostrava už má ale za něj vyhlédnutou adekvátní náhradu. A to sparťana Davida Lischku!

Přes 22 milionů korun. Takovou částku by měl za Stronatiho vyinkasovat Baník od maďarského Puskáse, pro nějž byl důrazný stoper už v zimě přestupovou prioritou. K dohodě tehdy nedošlo, nyní už by se měl "Nazy" ale dočkat!

Hlavně proto, že o přestup on sám projevil eminentní zájem. Ostrava tak po Martinu Fillovi, Ondřeji Šašinkovi či Danielu Holzerovi oznámí už brzy další odchod, navíc opory základní sestavy.

Trenér Ondřej Smetrana by však na náhradu nemusel čekat dlouho. Konkrétně jen do pondělí, kdy by Baník měl podle Deníku Sport oznámit příchod sparťana Davida Lischky! Svého odchovance, jenž na Letné nenaplnil vysoká očekávání a už loni na jaře se stal vesměs pouze náhradníkem.

Jeho návrat by si přál i jablonecký Petr Rada, podle všeho ale neuspěje. Třiadvacetiletý Lischka upřednostnil Baník, kde bude mít jistější pozici v sestavě. „Kluby už mezi sebou ladí jen formu a detaily hostování,“ potvrdil Sportu hráčův agent David Nehoda.