Costa si po půlroce bez fotbalu našel nové působiště. V jakém klubu se pokusí o restart?

Costa si po půlroce bez fotbalu našel nové působiště. V jakém klubu se pokusí o restart?

Velezkušený útočník Diego Costa je po šesti měsících bez fotbalu velmi blízko tomu, aby získal nové angažmá. Už příští týden by se měl stát posilou tureckého Besiktase Istanbul.

Dvaatřicetiletý Španěl s instinktem gólového zabijáka naposledy hrál v Atlétiku Madrid, kde poprvé zakotvil už v létě 2007. Pořádnou šanci tehdy ovšem nedostal. Dva roky se toulal po hostováních a hvězdou týmu se stal až o tři roky později, kdy si ho vedení pořídilo znovu, a to na základě jeho výkonů z minulé sezony v dresu Valladolidu.

V Atlétiku pak strávil čtyři sezony, ale už ne coby hráč do počtu, nýbrž jako hvězda první velikosti. V 94 zápasech si připsal hned 34 gólů a pak zamířil do Chelsea, aby se v roce 2018 jako dobrý syn do Madridu zase vrátil.

Tentokrát už se mu ale příliš nedařilo a vrchol zmaru nastal loni na podzim, kdy v nejvyšší španělské soutěži vstřelil jen dva góly. I proto v zimě sám požádal o rozvázání smlouvy a vedení mu vyhovělo. Nové angažmá však Costa nenašel a Atlético pak bez něj dokráčelo k titulu.

Že ještě stále má co nabídnout, teď  důrazný útočník bude chtít ukázat v dresu Besiktase. Podle deníku AS se tam už domluvil na podmínkách smlouvy, kterou podepíše již zkraje příštího týdne.


LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.