Stronati věří, že ho fandové Baníku chápou: Je to šance zabezpečit rodinu a možná už takovou nikdy nedostanu

Stronati věří, že ho fandové Baníku chápou: Je to šance zabezpečit rodinu a možná už takovou nikdy nedostanu

Úřadující vicemistr maďarské nejvyšší soutěže Puskás Akadémia přeci jen na Bazalech uspěl se svou dlouhodobou žádostí o šestadvacetiletého stopera Patrizia Stronatiho a bývalý zadák Austrie Vídeň už patří jemu.

Vytáhlý střední obránce, jenž patří do širšího kádru českého národního mužstva, opouští Baník rok před vypršením kontraktu.

"Zájem Patrizia o přestup do Puskáse byl ale natolik enormní, že trvat na jeho setrvání v Baníku by se v konečném důsledku mohlo ukázat jako kontraproduktivní. Proto jsme se jej nakonec rozhodli uvolnit a odchod mu na jeho přání umožnit. Děkujeme Patriziovi za vše, co v Baníku odvedl. Ať se mu v novém působišti daří," uvedl na webu fcb.cz sportovní ředitel Alois Grussmann.

Přes Stronatim se tak otevírá již druhá zahraniční mise kariéry. "Chci poděkovat panu Brabcovi i všem lidem z vedení klubu za to, že mi odchod nakonec umožnili," liboval si zadák.

"Vím, že mě chtěli za každou cenu udržet, moc si toho vážím. Ale pro mě je to šance zabezpečit rodinu. A možná už takovou šanci nikdy nedostanu. Proto jsem se rozhodl tuto šanci využít. Snad to fanoušci Baníku pochopí. Já jim za všechno děkuju a věřím, že se ještě někdy v Baníku potkáme. Přál bych si to,“ uzavřel na stránkách fcb.cz defenzivní specialista, jenž si dříve zahrál i za Mladou Boleslav.

Stronati se tak stal novým svěřencem exlibereckého odborníka Zsolta Hornyáka, jenž se v Maďarsku potká například s Plškem či Urblíkem. Puuskás hraje první zápas přípravy již v úterý proti Kluži. 25. června se pak představí proti celku Aluminij.

Trenér Jarošík: Měl jsem schůzky i s kluby z první ligy, ale největší zájem o mé služby projevil právě Prostějov

Zdroj: fcb.cz