Pokořit českou obranu bude dle Southgatea velký taktický oříšek: Nejtěžší test skupiny, jsou zbytečně podceňovaní

Pokořit českou obranu bude dle Southgatea velký taktický oříšek: Nejtěžší test skupiny, jsou zbytečně podceňovaní

V současnosti druhý tým skupiny D Anglie se rozloučí s první fází turnaje úterním soubojem s českou reprezentací a podle fanoušků i kritiků má co napravovat. To vše i přesto, že zatím neprohrál a neinkasoval...

"Výkon se Skotskem nebyl tak dobrý, jak jsme doufali. Nepodařilo se nám prolomit jejich obranu. Ale proti Česku to bude o něčem jiném, to bude úplně jiný zápas. Čechy velmi respektujeme, je to tým, který umí pořádně hrozit. Musíme se na ně připravit, bude to nejtěžší test ve skupině," uvedl padesátiletý odborník, jenž velí hrdému Albionu již pátým rokem.

Oba výběry se velmi dobře znají. V kvalifikaci o kontinentální šampionát na sebe narazily dvakrát a zatímco ve Wembley úřadoval poměrem 5:0 ostrovní soubor, na Letné se radoval výběr Jaroslava Šilhavého.

"Ve Wembley to byla jednostranná záležitost. Ale za to, jak se tým od té doby posunul, zaslouží trenér obrovský kompliment. Myslím, že jsou výborným týmem. Velmi dobře hrají s míčem, výborně napadají. Myslím, že jsou zbytečně podceňovaní," přidal bývalý kouč Middlesbrough, jenž před usednutím k anglickému áčku vedl i tamní dvacítku a jednadvacítku.

Respekt k nejbližšímu soupeři Southgateovi rozhodně nechybí. "Myslím, že naše porážka v Praze je mnohem více vypovídající než výhra 5:0 ve Wembley. Češi byli doma úplně jiným týmem než ve Wembley. Moc dobře známe jejich hráče. Někteří přišli do Premier League a byli v této sezoně excelentní. Pokořit českou obranu bude velkým taktickým oříškem," uzavřel kouč, jenž svou zemi reprezentoval v letech 1995 až 2004.

Příběh jako z pohádky! Kam až to Vaclík vlastně dotáhne?

Zdroj: aktualne.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.