Šilhavý: V osmifinále jsme schopni překvapit a postoupit dál. Asi bych si přál zápas v Budapešti

Šilhavý: V osmifinále jsme schopni překvapit a postoupit dál. Asi bych si přál zápas v Budapešti
OBSAHUJE VIDEO

Anglie ovládla skupinu D se sedmi body po dvou výhrách a jedné remíze, s tím, že v ani jednom ze tří duelů neinkasovala. Její kouč Gareth Southgate tak mohl být před osmifinále spokojen. O čem také mluvil po těsném udolání českému souboru?

"Češi jsou opravdu těžkým soupeřem, není lehké je rozebrat. Začali jsme velmi dobře, byli jsme silní na míči. Ale pořád se toho od nás čeká ještě víc. Nehrajeme tak plynule, i když jsou chvíle, kdy vypadáme dobře. Můžeme si z toho vzít řadu pozitiv. Chtěli jsme vyhrát skupinu a zůstat tady v Londýně. Počkáme si a uvidíme, s kým budeme hrát," zaznělo z úst šéfa Kanea, Sterlinga, Sancha a spol.

Jaroslav Šilhavý čelil na pozápasové tiskovce i dotazu, zda vzhledem k jistému postupu nepřemýšlel o změnách v sestavě. "O postupu jsme se dozvěděli až po pondělních večerních zápasech. Sestavu jsme měli připravenou z tréninku, tak jsme to nechtěli už měnit. Nakonec jsme měli v zápase pět střídání a některé hráče jsme pošetřili. Navíc si myslím, že hráči na tom nejsou tak, že bychom nemohli ani chodit. Nezdálo se mi, že by hráči byli unavení. Rozhodovala hlavně kvalita," vysvětlil vládce české lavičky.

Po třech zápasech zůstává jediným střelcem Česka třígólový Patrik Schick. "Když se bavíme o Patrikovi, že je naším jediným střelcem, tak Anglie má také jen jednoho střelce, i když mají mužstvo plné útočných es. Měli jsme ve výkonu dobré pasáže, ale v útočné fázi jsme zkrátka byli bezzubí. Každý zápas začíná od první minuty. Tentokrát jsme narazili na hodně těžkého soupeře, který nás ve finální fázi jednoznačně předčil. Nemyslím si, že bychom předvedli tak špatný výkon, ale je to realita. Další týmy, které nás čekají, budou také silné. V osmifinále jsme schopni překvapit a postoupit dál," upozornil.

Jak hodnotí skutečnost, že se nakonec ve skupině obsadilo až třetí místo? "Myslím, že postup ze skupiny je pro nás úspěch. Chtěli jsme to a měli jsme to jisté po dvou zápasech. Dokonce jsme hráli v posledním zápase s Anglií o první místo ve skupině. Máme aktivní i skóre a hodnotím naše vystoupení ve skupině dobře. Myslím, že jsme udělali maximum, co jsme mohli," doplnil Šilhavý.

Pokud jde o osmifinálového soupeře, vypadá to na Nizozemsko, případně vítěze skupiny E. "Myslím, že Belgie by byla podobná síla. Osmifinále bude jedno utkání a může se stát cokoliv. Asi bych si přál zápas v Budapešti, aby mohli za námi přicestovat fanoušci," zakončil na fotbal.cz devětapadesátiletý odborník.

Češi čekali na postup 3 dny. Aneb ME s kalkulačkou. Systém s 24 týmy vede k řadě nudných duelů, lepší je to na MS s 32 celky

Zdroj: repre.fotbal.cz