Konec Ondráška? Pro obě strany nejlepší varianta, říká Bílek a jako důvod uvádí i návrat Chorého

Konec Ondráška? Pro obě strany nejlepší varianta, říká Bílek a jako důvod uvádí i návrat Chorého

Viktoria ještě bude zhruba deset dní trénovat s nynějším širším kádrem, který se zúží těsně před odjezdem do Rakouska. "jestli bude ještě nějaký pohyb, to teď nemůžu říct, ale velké příchody už neočekávám," informoval Michal Bílek.

Ten už nebude v Doosan aréně spolupracovat se Zdeňkem Ondráškem, jenž přitom dorazil na západ Čech z Dallasu teprve před necelým rokem. Proč se Plzeň rozhodla ukončit právě tuto spolupráci?

"Dostal svolení hledat si nový klub. Bylo to také z toho důvodu, že se vrací Tomáš Chorý, který byl na hostování. To znamená, že bychom měli tři podobné typy hrotových útočníků, a tak jsme zvolili tuhle variantu, že si může hledat angažmá," ozřejmil idnes.cz citovaný šéf plzeňské lavičky.

Zmíněný Chorý se vrátil z hostování v belgickém celku Zulte-Waregem, v jehož barvách odehrál ve First Division A 16 zápasů a během 855 poskytnutých minut čtyřikrát skóroval. Samotný Ondrášek dosáhl na šest branek, ale odehrál větší minutáž...

Opouští Kobra Štruncovy sady kvůli tomu, že se od ní čekalo mnohem více? "Já jsem tady chvíli, ale od všech útočníků se očekávají góly. Měl dobrý začátek, potom se před něj dostal Beauguel, který tu šanci chytil. Pak přestal pravidelně nastupovat, bylo to pro něj těžké. Myslím, že tohle bude pro obě strany nejlepší varianta," přidal na idnes.cz exreprezentační trenér, jenž zároveň doplnil, že klub ještě může přijít i o reprezentačního stopera Jakuba Brabce. "Ve hře jsou obě varianty a uvidíme, co se stane v nejbližších dnech. Pokud přijde nějaká nabídka ze zahraničí, tak o ní asi Plzeň bude jednat. A pokud ne, tak s ním samozřejmě dál počítám."

Talent Svoboda vyměnil Salzburg za Karvinou: Těším se na naši ligu, zdejší zázemí mě překvapilo

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.