Osmifinále ještě úspěch není, tvrdí Piták, který by si v příštím kole nepřál Nizozemce

Osmifinále ještě úspěch není, tvrdí Piták, který by si v příštím kole nepřál Nizozemce

Internacionál se třemi mezinárodními zápasy Karel Piták v rámci souboje Česko - Anglie očekával, že kouč Jaroslav Šilhavý sáhne do základní sestavy více. Tím spíš, když už byl postup jistý...

"To jsem čekal už od začátku. Všechny týmy, které měly jistý postup, tak to protočily. Neříkám na osmi místech, ale tři, čtyři změny jsem čekal. Nabízel se krajní bek Pavel Kadeřábek, Tonda Barák do středu hřiště. Ale trenér se rozhodl takhle," uvedl v interview pro server denik.cz někdejší záložník.

Jan Bořil například odehrál kompletních devadesát minut a to je přitom kvůli karetnímu trestu jasné, že se ho play-off týkat nebude. "Je to zajímavé, čekal jsem, že ohrožení hráči budou na lavici. Takhle bude hrát v osmifinále někdo bez zápasové praxe. Bořil není tak aktivní směrem dopředu jako ve Slavii. Dozadu si to odehraje, úkoly plní, ale není tak nebezpečný jako Coufal na druhé straně. Myslím, že by měl místo něj naskočit Kadeřábek. Sice to bude mít na levé straně přes nohu, ale v repre hrál vždycky slušně. Pravidelně hraje v bundeslize, kolena se mu nerozklepou. Je to zvláštní, že ani v přípravě neodehrál ani minutu .Navíc Matějů je na tom stejně. Nehráli strašně dlouhou dobu, ale jiných variant moc není. Snad jedině stažení Masopusta, který hrál beka i ve Slavii," podotkl na stránkách Deníku borec, jenž prošel Slavií, Salzburgem, Jabloncem i Olympií.

Samotný postup ze skupiny a pobyt mezi 16 nejlepšími výběry zatím za žádný velký úspěch nepovažuje. "Zvládli jsme to solidně, máme čtyři body, ale úspěch to ještě není. Ten přijde až ve chvíli, pokud zvládneme osmifinále a dostaneme se do čtvrtfinále," zakončil exlávista, jenž prohodil pár slov i k případnému úspěchu v podobě postupu mezi nejlepších 8 výběrů. "Radši bych nechtěl dostat Holanďany, ti se mi zatím líbí snad ze všechny nejvíc. Ale skupinu jsme zvládli solidně, v obraně hrajeme spolehlivě. Je to o jednom zápase, jednom dni," uzavřel na denik.cz mistr Evropy do jednadvaceti let z roku 2002.

Koubek o své budoucnosti v Augsburgu: Každý brankář chce chytat, víc k tomu teď není zapotřebí dodávat

Zdroj: denik.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.