Sparta vyjednává s Malatyasporem o Tettehovi. Kolik milionů korun létá vzduchem?

Sparta vyjednává s Malatyasporem o Tettehovi. Kolik milionů korun létá vzduchem?

Když se ve druhé polovině loňského roku odebral třiadvacetiletý ghanský forvard Benjamin Tetteh odebral do Süper Lig, Yeni Malatyaspor poslal na Letnou za jeho roční hostování 20 milionů korun, s tím, že součástí dohody byla i opce na trvalý přestup.

Protože ale opce na trvalý nákup obsahuje sumu 100 milionů korun, patnáctý celek uplynulého ročníku turecké nejvyšší soutěže ji neuplatnil, protože mu přijde příliš vysoká a rád by přestupovou částku snížil.

Zájem o bývalého útočníka Bohemians 1905 i Slovácka, který ve své premiérové turecké sezoně zaznamenal 6 branek a 6 gólových, asistencí totiž má i nadále a podle portálu isport.blesk.cz aktuálně vyjednává s českým vicemistrem o přestupu.

Ten by rádo realizovalo i letenské "S", neboť má Tetteh v metropoli kontrakt už jen na jednu sezonu a ideální doba na jeho zpeněžení tak nastala.

"Kluby se baví o podmínkách, za jakých by bylo možné transfer zrealizovat. Samotný hráč by se pokračování v Turecku nebránil, ve Spartě svou budoucnost nevidí,“ citoval server isport.blesk.cz svůj zdroj.

Na trase Malatya - Praha se nyní řeší cifra 50 milionů korun, ke které by se následně mohly přičíst jak výkonností bonusy, tak procenta z jeho případného dalšího prodeje. A protože si ho Sparta v rámci domácí ligy pořizovala za mnohem menší sumu, nepochybně na někdejším hráči Standardu Lutych vydělá...

Proč by sparťan a šéf LFA Svoboda tlačil berbrovce? A souvisí to se spekulacemi o letenské „fúzi“ s Plzní?

Zdroj: isport.blesk.cz