Česko pro nás není špatný soupeř, mohli jsme narazit na těžšího soka, tvrdí Wijnaldum. Jak to vidí De Boer a další?

Česko pro nás není špatný soupeř, mohli jsme narazit na těžšího soka, tvrdí Wijnaldum. Jak to vidí De Boer a další?

Vyhlížené osmifinále mezi Nizozemskem a Českem bude hostit Budapešť v neděli 27. června od 18:00, s tím, že vítěz maďarského klání narazí ve čtvrtfinále Eura buď na Dánsko, nebo Wales.

Jasným favoritem bude v závěru víkendu výběr Oranjes, který vyhrál ve své skupině všechny tři zápasy a v posledních deseti duelech nasázel vždy minimálně dvě branky.

Jediným, kdo se snažil zůstat při zdi, byl trenér Frank de Boer. "Těšíme se, až vyřazovací fáze začne. Budeme muset podat náš špičkový výkon, abychom Česko porazili. V základní skupině ukázali, co umí, a budeme se na ně muset pečlivě připravit. V příštích dnech uděláme i důkladnou analýzu," slíbil stratég, jehož slova vyšla na aktualne.cz.

Jeho produktivní svěřenec Georginio Wijnaldum působil mnohem sebevědoměji. "Ne, že bychom Česko podceňovali, protože je to dobrý tým, ale zároveň to pro náš není špatný soupeř. Když se podíváte na turnajového pavouka, uvidíte, že spousta slavných soupeřů je na opačné straně. Mohli jsme narazit na určitě těžšího soka," doplnila nová akvizice Paris Saint-Germain, do kterého se přesunula z Liverpoolu.

Bývalí reprezentanti André Ooijer a Pierre van Hooijdonk současnému výběru své země věří. "Nehrozí, že bychom je podcenili. Myslím ale, že máme velmi dobrý výběr, který by mohl konkurovat i Německu nebo Portugalsku," pronesl někdejší zadák. "S Českem to bude obtížné, ale v žádném případě to není Česko za časů Poborského, Kollera a Rosického," zaznělo z úst bývalého obávaného kanonýra, jehož pohled na věc nabídl web aktualne.cz.

A co pohled médií? "Časy Pavla Nedvěda Karla Poborského, Milana Baroše, Tomáše Rosického a Jana Kollera jsou dávno pryč. Nyní má Česká republika pouze jednoho velkého muže a to je ten, který se snaží prosadit jako bývalý špičkový talent," vyšlo na stránkách Der Telegraaf, který měl na mysli jediného českého střelce Patrika Schicka.

Sparta vyjednává s Malatyasporem o Tettehovi. Kolik milionů korun létá vzduchem?

Zdroj: aktualne.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.