Schick nemá podporu, skoro si musí připravit vše sám, potřeboval by od ostatních lepší servis, míní Hašek

Schick nemá podporu, skoro si musí připravit vše sám, potřeboval by od ostatních lepší servis, míní Hašek

Zatímco za Albion na právě probíhajícím Euru skóroval výhradně Raheem Sterling a nikdo jiný, jediného střelce má i český výběr, v němž se třikrát prosadil Patrik Schick a zbytek kádru ohledně produktivity mlčí.

Bývalý reprezentační kapitán Ivan Hašek v něm vidí jednu z nejvýraznějších postav celého šampionátu. "Má urostlou postavu, umí hlavou i nohama. Prostě střelec," citoval web aktualne.cz slova sedmapadesátiletého trenéra, který už je nějaký čas volný.

O ofenzivním borci Bayeru Leverkusen má to nejvyšší mínění. "Je to komplexní hráč. Chytrý, technicky vybavený, bojovný, umí zakončit jakkoli a z jakékoli pozice. Je i elegantní, žádný bezduchý uklízeč. Pro diváky hrozně líbivý. Jeho výkony a góly by mohly přinést nečekaný úspěch," zavěštil si držitel deseti titulů se Spartou, z nichž osm dosáhl jako hráč a dva jako kouč.

Podporu spoluhráčů ale podle jeho slov nemá a i kvůli tomu působil naposledy proti Anglii odříznutě. "Nemá potřebnou podporu, skoro si musí připravit všechno sám. Vybojovat míč, vlétnout do souboje, zakončit. Potřeboval by od ostatních lepší servis," uvedl před osmifinálovým kláním s Nizozemskem Hašek, jehož názor nabídl server aktualne.cz.

Nizozemci jsou asi přijatelnější než Španělé či Němci. A jestli chybí kreativní Dočkal? Tohle je Euro, nikoli česká liga

Zdroj: aktualne.cz