Kouč Slavie Trpišovský: Nutně potřebujeme dalšího stopera, věřím v příchod Sinyana

Kouč Slavie Trpišovský: Nutně potřebujeme dalšího stopera, věřím v příchod Sinyana

Byť pražská Slavia získala během léta už tři posily, trenér mužstva Jindřich Trpišovský dobře ví, že rekonstrukce kádru ještě zdaleka neskončila. Přijít by měl stoper Sheriff Sinyan, odejít za lepším se pak chystá Abdallah Sima. Nejen o nich promluvil lodivod sešívaných v rozhovoru pro klubovou televizi.

"Potřebujeme nutně stopera a doufáme, že se povede dotáhnout příchod Sheriffa. Ten bude stát nějaké peníze, předtím jsme ale dělali hlavně volné hráče," připomněl Trpišovský fakt, že z z předešlých tří posil museli slávisté zaplatit jen za Ivana Schranze z Jablonce. Srdjan Plavšič a Ubong Ekpai přišli po vypršení smlouvy ve Spartě, respektive Plzni.

A hlavně u záložníka Letenských vzbudil jeho příchod do Slavie samozřejmě velký rozruch. "Jeho situaci jsme sondovali asi osm měsíců zpátky, kdy to vypadalo, že odejde Lukáš Masopust. Právě Srdjan byl totiž jedna z typologicky možných náhrad. Je dobře adaptovaný na české podmínky, navíc může nastoupit jak na obou křídelních pozicích, tak i na desítce. Taková typologie v našem kádru úplně nebyla," poznamenal Trpišovský a vyjádřil se i na adresu Ekpaie, jehož zná ze společné mise v Liberci.

 "Víme, co v něm je. Zranění jsou možná důvodem, proč výkonnostně není tam, kde by být měl. My ale vnímáme zájem o Petera Olayinku i Abdallaha Simu a křídelního hráče jsme tak přivést potřebovali. Kdyby ale nikdo z nich neodešel, je možné, že Ekpaie pošleme na hostování, aby získal herní praxi,"  řekl Trpišovský.

I on však dobře ví, že odchod Simy je už takřka jistá věc. Zato klíčový brankář Ondřej Kolář by měl v kádru zůstat. "Je možné, že ještě jeden nebo dva hráči přijdou, je ale také vysoce pravděpodobné, že někdo odejde. Nějaké nabídky na hráče chodí, uvidíme, jak do toho promluví Euro. Musíme být připraveni na všechny alternativy. I třeba takovou, že odejde tři a více hráčů, což se ale snad nestane," uzavřel.