Nemohu slíbit, že Euro vyhrajeme, ale budeme bojovat, co to půjde, hlásí Hjulmand po skalpu Walesu

Nemohu slíbit, že Euro vyhrajeme, ale budeme bojovat, co to půjde, hlásí Hjulmand po skalpu Walesu

Dánsko žije svou velkou pohádku a stále živí šance, že by mohlo navázat na svůj 29 let starý úspěch z ME 1992. V osmifinále se mu do cesty postavil Wales, ale svěřenci kouče Kaspera Hjulmanda jej přejeli 4:0. Jak samotný kouč na tiskové konferenci po zápase přiznal, hlavním motorem týmu je Christian Eriksen, pro kterého hráči touží uspět.

Od roku 2004 museli čekat, aby se dostali do čtvrtfinále. V sobotu se tak stalo, když ostrovního soupeře přejeli jednoznačným výsledkem. „Když Christian zkolaboval, vše se pro mě změnilo. Cítíl jsem, že jsme se dostali do úplně jiné situace. Jsme vděční za veškerou podporu, kterou nám všichni projevu, proto nám to dalo křídla. Být ve čtvrtfinále je něco úžasného a musíme tuhle energii a sílu, která nás žene, dál využít,“ nechal se slyšet dánský stratég.

Hvězdou utkání byl útočník Kasper Dolberg, který zaznamenal dva přesné zásahy. I pro něj bylo utkání v Amsterdamu speciální, neboť zde v minulosti působil. „Je to šílené. Absolutně neskutečné. Nemůžu uvěřit, že je to realita. Tady pro mě vše začalo a hrát tu znovu bylo bláznivé,“ rozplýval se autor dvou gólu před novináři.

Dánsko nepatří mezi favority turnaje, ale rádo by v turnaji dokráčelo co nejdále. „Je neuvěřitelné, že se to stalo. Obdivuji všechny své hráče, jsou to praví válečníci. Věříme si, ale mluvit o konečném triumfu nemá smysl. Už příští sobotu nás čeká čtvrtfinále a bude to další náročný zápas. Nemohu slíbit, že Euro vyhrajeme, ale můžu vám dát slib, že budeme bojovat, co to jen půjde,“ dodal Hjulmand.

Zdroj: sport.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.