Šilhavý: Byli jsme velkým outsiderem turnaje, ale věřím, že jsme schopni pozlobit i Dánsko

Šilhavý: Byli jsme velkým outsiderem turnaje, ale věřím, že jsme schopni pozlobit i Dánsko
OBSAHUJE VIDEO

Bilance Jaroslava Šilhavého na právě probíhajícím evropském šampionátu jsou dvě výhry, jedna remíza a jedna porážka, s tím, že vylepšit si ji bude moci hned v sobotním čtvrtfinále v Baku. V jakém duchu se nesla pozápasová tisková konference po vyřazení favorizovaných Nizozemců?

O tom, zda šlo o životní zápas kariéry...

"Byl nejprestižnější a největší. Říkal jsem hráčům, že je jen na nás, zda to zvládneme. Soupeř byl favorit utkání, ale my jsme hráli týmově. Věděl jsem, že díky týmovému výkonu vyskočí individuální výkony. A byla to zase pravda, protože Tomáš Vaclík opět potvrdil své kvality a podržel nás skvělým zákrokem v klíčové chvíli. Tomáš Holeš i z pozice defenzivního záložníka hrál tak, že se zapsal do statistik zápasu gólem a asistencí. Musím pochválit všechny hráče, je to skvělé. Jsem rád, že se to povedlo i proto, že tady byli naši fanoušci."

O tom, že se stal Tomáš Holeš hráčem utkání...

"Úkoly měl jasně dané. Wijnaldum se pohybuje pod útočníky a Tomáš měl za úkol na něj dohlížet. Když se přesunoval na hřišti, tak ho měl na starosti a zvládl to vše na jedničku. Splnil své úkoly, a ještě dal gól a přidal asistenci. Tomáš je určitě po právu hráčem utkání. Tomáš už takové výkony podával ve Slavii, třeba právě proti Arsenalu. V neděli to ale bylo ještě lepší. Zastavoval nejen útoky, ale dal i gól. V době, kdy už signalizoval, že má křeče, tak šel do sprintu a přihrál na druhý gól. Pak šel po zásluze střídat, byl to famózní výkon."

O tom, jak se povedly změny v základní sestavě...

"Kluci byli skvělí. Pavel Kadeřábek dlouho nehrál, ale zvládl to na jedničku. Petr Ševčík odvedl také velký kus práce, stejně jako Tonda Barák. Věděli jsme, že jsou dobře připravení a zvládli to."

O tom, že Čechům tleskali i fanoušci Nizozemska...

"Největší odměna určitě je, když tleskají i fanoušci soupeře. Pamatuji si, že to nizozemští fanoušci dokážou a umí ocenit i soupeře. Měli jsme husí kůži už při nástupu na hřiště. Jsme opravdu rádi, že všichni, kdo za námi přijeli, byli u našeho postupu."

O tom, jak se mu jeví soupeř, čili Dánsko...

"Myslím si, že to bude ještě náročnější. Dánové se pozvolna dostali na vítěznou vlnu, v osmifinále to předvedli s Walesem a určitě nás nečeká nic jednoduché. Musíme se na to připravit a určitě se o další postup popereme."

O tom, jak náročná bude cesta na čtvrtfinále do Baku...

"Už jsme zvyklí, když cestujeme z Prahy na každý zápas. Máme nalétáno hodně, ale věřím, že zvládneme i tuto cestu. Máme radost, že tam poletíme, protože to znamená, že jsme postoupili."

O tom, zda věří, že tým má i na semifinále...

"Mám velký respekt a pokoru, abych něco takového řekl. Mám velkou radost, co jsme jako tým dokázali. Byli jsme velkým outsiderem turnaje. Věřím, že jsme schopni pozlobit i Dánsko. Týmový výkon."

Patnáctý hrací den: Česko ve čtvrtfinále vyzve Dánsko, Belgie vyřadila Portugalsko jedinou trefou

Zdroj: fotbal.cz