Dánové jsou také skvělí, ale naše cesta turnajem rozhodně skončit nemusí, avizuje Souček

Dánové jsou také skvělí, ale naše cesta turnajem rozhodně skončit nemusí, avizuje Souček
OBSAHUJE OHLASY

Protože se Vladimír Darida ocitl na reprezentační marodce, kapitánskou pásku od něj v osmifinále evropského šampionátu proti Nizozemsku převzal tahoun West Hamu United Tomáš Souček.

Co pro něj znamenalo vést Česko na Euro jako kapitán? "Je to velká čest. Chtěl jsem, aby se na mě kluci mohli spolehnout na hřišti i mimo něj. Tvrdě pracujeme a pak z toho mohou vylézt i individuality. To se znovu ukázalo. Nizozemsko bylo favorit, mají jednu hvězdu vedle druhé, ale rozdali jsme si to s nimi a presovali, co to dalo. Nepustili jsme je tolik do hry a jsem moc rád, jak jsme to ve druhé půli ukončili," pochvaloval si středopolař.

Soubor Jaroslava Šilhavého udělal před úvodním hvizdem několik změn v základní sestavě. "Jsme velká parta, přišly nějaké vynucené změny… Ale kdo nastoupil, podal skvělý výkon. Zase se ukázalo, že jsme velký tým. Rád bych výhru věnoval i klukům, kteří s námi bohužel nemohou být z různých důvodů na mistrovství. Jirka Pavlenka, Lukáš Provod, Ondra Kúdela. Výhra patří i jim a samozřejmě našim skvělým fanouškům, kteří nám moc pomohli," těšilo exslávistu.

Jak se mu jeví čtvrtfinálový protivník Dánsko? "Jsou také skvělí, musíme se na ně připravit, aby to vypadalo jako v neděli. Času na přípravu bude dost, ale naše cesta turnajem rozhodně skončit nemusí," upozornil šestadvacetiletý fotbalista, jenž patří k hráčům, kteří toho na šampionátu odběhali vůbec nejvíc.

Schick: Možná nejsme takoví hráči jako Nizozemci, ale v dnešním fotbale je třeba hlavně nasazení a týmový duch

Zdroj: fotbal.cz