Schick: Možná nejsme takoví hráči jako Nizozemci, ale v dnešním fotbale je třeba hlavně nasazení a týmový duch

Schick: Možná nejsme takoví hráči jako Nizozemci, ale v dnešním fotbale je třeba hlavně nasazení a týmový duch
OBSAHUJE VIDEO

Patrik Schick, největší česká hvězda na turnaji, je po čtyřech vystoupeních na čtyřech brankách, díky čemuž mu ve střelecké tabulce patří druhá příčka hned za Cristianem Ronaldem, jehož Portugalsko už ovšem v pavouku šampionátu nefiguruje.

Jaké měl první dojmy po vyřazení favorizovaných Oranjes? "Stalo se něco, co asi nikdo nečekal. Každopádně jsme si za úspěchem tvrdě šli, což bylo vidět i na hřišti. Možná nejsme takoví fotbalisti jako Nizozemci, ale v dnešním fotbale je třeba hlavně nasazení a týmový duch. To jsme ukázali, byla to klíčová věc. Fakt to je bomba," usmíval se forvard Bayeru Leverkusen.

S čím vším šlo Česko do střetu v Budapešti? "Měli jsme jasný plán a výborně jej naplnili. K tomu neskutečná podpora fanoušků, kterým patří velký dík. Prostě všechno super," doplnil na serveru repre.fotbal.cz bývalý útočník AS Řím, Lipska nebo Sampdorie Janov.

Schick byl u situace, po níž byl za ruku vyloučen stoper De Ligt. "Nevěděl jsem hned, jestli to bude červená. Udělal první chybu, když si nechal spadnout míč na zem, pak se do toho nějak zamotal a uklouzl. Kdyby nezahrál rukou, šel bych sám na bránu. Takže jasná červená karta, hodně svůj tým oslabil," zaznělo z úst pětadvacetiletého rodáka z Prahy.

A jak se mu líbil Tomáš Holeš, který ještě ne až tak dávno zahříval lavičku ve Slavii? "Holy před mým gólem hezky vybojoval balón, předběhl Wijnalduma a krásně mi to předložil na první tyč. V takové chvíli už člověk moc nepřemýšlí, takových šancí jsem už zažil několik. Instinktivně jsme naběhl na první tyč a pěkně to tam zapadlo," pochvaloval si svěřenec Jaroslava Šilhavého.

Je to neskutečný pocit porazit takovýhle tým, usmíval se Holeš po skalpu Oranjes

Zdroj: fotbal.cz