Češi mají zabijácký instinkt, chválil Neville a sepsul De Ligta: Nikdy neakceptuju, že uklouznutí je smůla

Češi mají zabijácký instinkt, chválil Neville a sepsul De Ligta: Nikdy neakceptuju, že uklouznutí je smůla
OBSAHUJE OHLASY

I když vstřelilo Nizozemsko ve své základní skupině hned 8 branek, což se žádnému jinému výběru nepodařilo, v osmifinále mu to bylo k ničemu, protože vyšlo střelecky naprázdno a z turnaje se poroučelo.

Svěřenci Franka de Boera poprvé od listopadu 2013 nevyslali během devadesáti minut ani jednu střelu na branku a jejich vypadnutí bylo zasloužené.

To, že by za obrat scénáře nedělního utkání mohlo pouze podklouznutí jednadvacetiletého obránce Juventusu Matthijse de Ligta, však televizní expert pracující pro Sky Sports Gary Neville jednoznačně odmítl...

"Nikdy nebudu akceptovat to, že když uklouzneš, že máš smůlu. Jako obránce uklouzneš pouze v případě, že jsi mimo pozici, když jsi špatně přečetl let míče a ty jednáš v panice," citoval web aktualne.cz slova dlouholetého reprezentanta Albionu s pětaosmdesááti mezinárodními starty.

Výběr Oranjes byl bezzubý zejména ve druhém dějství. "Po vyloučení De Ligta je Češi měli v provazech. Bušili a bušili. De Boerovi hoši vadli způsobem, kterému byste nevěřili. Vypadali opravdu žalostně, nedokázali se oslabení takticky přizpůsobit," pokračoval na aktualne.cz spolumajitel Salfordu City, který vlastní společně s několika dalšími bývalými spoluhráči z Old Trafford.

Neville, dříve trenérsky vedl například Valencii, už po bezgólové první půli předpovídal, že se budou z postupu do čtvrtfinále radovat právě oni. "Mají zabijácký instinkt. Češi si postup plně zasloužili. Měli více charakteru a větší osobnosti," zakončil aktualne.cz citovaný šestačtyřicetiletý odborník, který je majitelem osmi titulů Premier League a na kontě má i dva triumfy v Lize mistrů.

Schick: Možná nejsme takoví hráči jako Nizozemci, ale v dnešním fotbale je třeba hlavně nasazení a týmový duch

Zdroj: aktualne.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.