Barák cítí, že by se mohla opora Slavie odebrat do zahraničí také: Doufám, že se Holeš prodá

Barák cítí, že by se mohla opora Slavie odebrat do zahraničí také: Doufám, že se Holeš prodá
OBSAHUJE OHLASY

Antonín Barák z Hellasu Verona si připsal na Euru druhý start, v základní sestavě kouče Jaroslava Šilhavého však figuroval poprvé a divácká atmosféra na stadionu v Budapešti s téměř 53 tisíci přítomnými diváky ho nadchla.

"Cítil jsem, že se zpátky vrací sport, fotbal na nejvyšší úrovni, protože s diváky to byl úžasný zážitek. Hrozně si vážím toho, že nás přijelo podpořit tolik českých fanoušků. Atmosféra byla fakt skvělá. Z tohohle hlediska to bylo úžasné," pronesl na webu ČT Sport někdejší středopolař Lecce či Udinese Calcio.

Jak viděl červenou kartu Matthijse de Ligta z Juventusu Turín, jenž musel jít z kola ven osm minut po změně stran? "Červená karta někdy může zkreslovat, může to i uškodit týmu. Samozřejmě jsme se nabádali navzájem, aby to tak nebylo. Hlavně abychom zůstali v klidu a zůstali pořád co nejsebevědomější. A prostě hrát, hrát, hrát a jít do toho, protože to byl ten moment, kdy jsme i cítili trošičku, že Holanďani to nečekali a padli lehce na dno. Bylo to kolem 60. minuty, kdy jim začaly ubývat síly. Vyloučení nám jednoznačně pomohlo. Na takovém turnaji s takovým soupeřem musíte mít štěstí a my jsme ho měli a naštěstí jsme ho využili," liboval si odchovanec Příbramí s krátkou minulostí ve Slavii.

A jak se mu líbil výkon hráče zápasu Tomáše Holeše, jenž jeden gól vstřelil a druhý grandiózně připravil nejlepšímu střelci mužstva Patriku Schickovi? Také slávista by prý mohl zamířit do zahraničí. "Tomášovi můžu jenom gratulovat. Úžasný výkon. Jak do defenzivy, tak do ofenzivy odvedl hrozně moc práce a byl odměněný gólem a pak i asistencí, kde to vyřešil výborně. Gratuluju mu. Zaslouženě muž utkání. Doufám, že se prodá," přidal na serveru sport.ceskatelevize.cz šestadvacetiletý čahoun.

Sám by rád byl v základu také pro čtvrtfinále s Dánskem, nicméně ve svých rukou to nemá. "Byl jsem furt připravený a čekal jsem na svůj moment. Je normální, že člověka mrzí, když je takový turnaj, má třeba dobrou sezonu a cítí, že by mohl dostávat víc šancí, ale nedá se nic dělat, musíte čekat," uzavřel Barák, jenž si před Oranjes zahrál pouze v závěru duelu s Chorvatskem.

Dánové jsou také skvělí, ale naše cesta turnajem rozhodně skončit nemusí, avizuje Souček

Zdroj: ceskatelevize.cz