Švancara: Postrádáme klasického levého beka. Škoda, že nejsou Limberský či Jankulovski o pár let mladší

Švancara: Postrádáme klasického levého beka. Škoda, že nejsou Limberský či Jankulovski o pár let mladší

Známý glosátor a někdejší vršovický "mercedes" Petr Švancara považuje za nejkrizovější místo v soudobém českém národním týmu pozici levého beka.

"Postrádáme klasického levého beka. Škoda, že není David Limberský o pár let mladší, nebo Marek Jankulovski o deset. To by byla jízda. Nemáme čistého leváka, ale kluci, kteří tam zaskakují a mají to přes nohu, to zvládají. Pavel Kadeřábek hrál výborně, zaváhal jen jednou hned na začátku, kdy nevykryl prostor, a kdyby šla na volného hráče přesnější přihrávka, mohlo být zle," připomněl jednu situaci proti Nizozemsku třiačtyřicetiletý odborník, jehož slova vyšla na aktualne.cz.

Čtyřgólový Patrik Schick by podle jeho slov mohl finišovat šampionát s ještě větší porcí přesných zásahů. "Schick podle mého patří mezi nejlepší tři útočníky šampionátu. Klidně se může stát, že se o korunu krále střelců ještě porve, může dát proti Dánům dva góly, může přijít penalta. A byl by ještě lepší, kdyby měl patřičnou podporu od ostatních. Já vím, že musíme myslet především na obranu, ale kdyby měl od ostatních lepší servis, vynikal by ještě víc. A k tomu ještě přidávám, jak je Schick nesmírně platný při obraně standardek, proti Nizozemsku odhlavičkovával tři centry, hodně pomáhal. Tím je jenom zdůrazněno, jaký tvoří Češi tým. Můžeme být na něj skutečně pyšní a dělá nám všem radost," doplnila na aktualne.cz současná opora celku TJ Vilémovice.

A co celkové ambice? Dánsko, které čeká na Šilhavého družinu v sobotním čtvrtfinále v Baku, je papírově přeci jen jinde než třeba Německo. "Před šampionátem jsem všude tvrdil, že české mužstvo má na nejvyšší příčky, tedy na medaili. A vidíte - stačí zvládnout ještě jeden zápas, proti Dánsku, a je to tady. Budeme na bedně. Dánsko je kvalitní soupeř, ale myslím si, že na něj jsme schopni něco vymyslet a naše taktika bude platit. Musím pochválit trenéra Šilhavého, že mužstvo vždycky připraví dobře, kluci vědí, co mají hrát," uzavřel optimisticky naladěný Švancara, jehož současný pohled na věc nabídl portál aktualne.cz.

Nejzajímavější mladíci současnosti, kteří pomohli rozzářit probíhající Euro

Zdroj: aktualne.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.