Schick, Vaclík a spol. zatím dokázali na Euru vydělat 376 milionů korun. Kam ony finance poputují?

Schick, Vaclík a spol. zatím dokázali na Euru vydělat 376 milionů korun. Kam ony finance poputují?

V UEFA se kvůli koronavirové krizi utahovaly opasky a výsledkem je to, že odměny na právě probíhajícím kontinentálním šampionátu jsou o 40 milionů eur (více než miliardu korun) nižší, než bylo původně zamýšleno.

Snížení se ovšem nedotklo prémie za postup na závěrečný turnaj a všech čtyřiadvacet účastnických zemí obdrželo sumu 9,25 milionu eur.

Když se podíváme na českou družinu, triumf nad Skotskem přinesl do pokladnice milion eur (25,5 milionu korun) a remíza s Chorvatskem přesně o polovinu méně. Prohra s Anglií zůstala bez honoráře.

Postup do vyřazovacích bojů pak vynesl 1,5 milionu eur (38,3 milionu korun) a úspěch v osmifinále nad Nizozemskem dalších 2,5 milionu eur (63,8 milionu korun).

Aktuálně jsou Češi na vydělaných 376 milionech korun a dotyčná cifra se bude dělit mezi FAČR a samotný nároďák. "Tyto finance jsou vždy důležité, protože účast na Euru nebo mistrovství světa je jedním ze zásadních výnosů asociace. Z těchhle peněz se dá pochopitelně realizovat celá řada programů, nejen do reprezentace. Je to něco, co se odehraje jednou za čtyři roky. Už z toho je vidět, že jeden turnaj pokryje následný čtyřletý cyklus UEFA," ozřejmil na serveru ČT Sport nový šéf českého fotbalu Petr Fousek.

Pakliže by Schick, Vaclík a spol. uspěli i ve čtvrtfinále proti Dánsku, účast v semifinále by jim vynesla další 4 miliony eur (102 milionů korun).

Pobyt ve finále je honorován pěti miliony eur (127,5 milionu korun) a zisk zlaté medaile přinese výherci 8 milionů eur (204 milionů korun).

Agent Nehoda: Nabídka na Schicka by musela být extra dobrá, Vaclík určitě bude chytat v dobrém klubu

Zdroj: ceskatelevize.cz