Baník poděkoval Spartě za vstřícnost a věří, že Lischka prokáže kvalitu i v prvoligových soubojích...

Baník poděkoval Spartě za vstřícnost a věří, že Lischka prokáže kvalitu i v prvoligových soubojích...

Je to potvrzeno. Střední obránce David Lischka stráví nadcházející soutěžní ročník ve službách Baníku Ostrava, který se se Spartou dohodl i na opci pro případný trvalý přestup do Ostravy.

Stále teprve třiadvacetiletý stoper s minulostí v Jablonci, Varnsdorfu i Karviné se tak s letenským "S" rozloučil po pětadvaceti soutěžních startech ve třech různých soutěžích.

Byť už se zadák na Bazalech připravoval déle, formálně vše bylo dotaženo až poslední červnový týden. "Jsem rád, že se podařilo celou věc uzavřít, a je namístě poděkovat Spartě za vstřícný přístup," pochvaloval si na webu fcb.cz sportovní ředitel Alois Grussmann.

Bývalý mládežnický reprezentant země se vrátil do známého prostředí po čtyřech a půl letech. "David do Baníku chtěl, zná to tady, o to to bylo snazší," doplnil na klubovém webu ostravský funkcionář, který se na současnou adresu přesunul z konkurenční Opavy.

Rodák z Ludgeřovic už za Baník naskočil do první přípravy léta proti Kroměříži (1:1) a do akce půjde opět v sobotu 3. července proti druholigovému Třinci. "I když to bylo utkání proti třetiligovému soupeři, svou kvalitu v něm David ukázal a já věřím, že ji prokáže i v prvoligových zápasech," zakončil na fcb.cz Grussmann.

K tomuto datu odehrál Lischka za áčko Baníku jen několik málo minut a ještě ve druhé lize. Prvoligový debut přijde 24. července v rámci výjezdu do Jablonce, na jehož Střelnici to velmi dobře zná.

Plavšič a Ekpai? V Edenu musí zapracovat na negativech a pozvednout je na úroveň, aby Slavii pomohli...

Zdroj: sparta.cz, fcb.cz