Plavšič a Ekpai? V Edenu musí zapracovat na negativech a pozvednout je na úroveň, aby Slavii pomohli...

Plavšič a Ekpai? V Edenu musí zapracovat na negativech a pozvednout je na úroveň, aby Slavii pomohli...
OBSAHUJE VIDEO

Jindřich Trpišovský momentálně na soustředění v rakouském Aigenu nepracuje s celou řadou tradičních sešívaných opor. Na druhou stranu má však možnosti vidět v akci nejvýraznější mladíky...

"Je to trochu zvláštní, protože je tady třicet nebo pětatřicet procent kádru, který by tady měl být. Na druhou stranu, kluci, kteří jsou tady, mají ideální přípravu a je to pro nás možnost vidět některé mladé hráče. Protože startuje projekt s Vlašimí, nemohli jsme vzít kluky, kteří začnou u nich, takže jsme sáhli po některých hráčích v ročnících pod nimi. Máme tady dost času je vidět, navíc jsou tu i dva noví hráči, kteří mají dost času se rozkoukat. Problém bude spíš u těch, kteří se připojí později. Není to tak hektické jako dva předešlé roky, kdy jsme přípravu museli různě upravovat a zkracovat. Pro ty, co s námi začali, je to delší a náročnější. Postupně se ale budou připojovat hráči podle skupin, ať už se jedná o cizince, kteří měli nějaká přátelská utkání v reprezentacích a přijedou dříve, nebo Hromadiče a Schranze, kteří dostanou po Euru nějakých dvanáct dní volno a pak dorazí. Uvidíme, jak se bude dařit našim klukům na šampionátu. Pro hráče, kteří tu s námi jsou, je to na jednu stranu trochu nespravedlivé, že začali dříve, na druhou stranu ale mají ideální podmínky se s námi připravit na sezonu. Je to takové atypické, protože tohle jsme ještě nezažili. Reprezentační starty nám do toho často zasáhnou, teď je to ale rozložené zhruba na tři skupiny, každá bude začínat jinak. Je to spíše práce pro nás trenéry a kondičáky. Plný kádr odjede až na druhé soustředění, pravděpodobně ale bez kluků, kteří jsou v českém nároďáku," podotkl pětačtyřicetiletý odborník na webu slavia.cz.

Hovořit o přesném složení kádru pro příští sezonu 2021/2022 je ještě hodně předčasné. "Je otázka, jak kádr bude vypadat. Je možné, že ještě jeden nebo dva hráči přijdou, je ale také vysoce pravděpodobné, že někdo odejde. Nějaké nabídky na hráče chodí, uvidíme také, co udělá EURO, buď proto, jaké kluci předvádí výkony, nebo kvůli dominovému efektu, kdy po turnaji začnou přestupy mezi velkými kluby. Ty sahají do těch středních a díky tomu je i na poslední chvíli zájem o řadu hráčů na trhu. Musíme být připraveni na všechny alternativy, i třeba takové, že odejde tři a více hráčů, což se, doufám, samozřejmě nestane. Mohou do toho ale promluvit nějaká zranění, nevíme, v jakém stavu se vrátí kluci z nároďáku. Zatím bych o složení kádru moc nemluvil, chceme vidět, v jakém jsou hráči stavu, potřebujeme být připravení už na začátek ligy a kvalifikace. Je možné, že na začátek sezony si podržíme trochu širší kádr a po startu ligy a kvalifikacích odejde někdo na hostování. Spíše teď chceme vidět některé mladé kluky, kteří budou působit především v B-týmu a dorostu a možná se k nám budou připojovat, zejména kvůli tomu, že celá jedna generace nám odchází do Vlašimi a pro podzim bude nedostupná. Je pravděpodobné, že tihle hráči budou na B soupisce pro evropské poháry," přidal bývalý kouč Liberce či Žižkova, jenž už v Edenu dosáhl na sedm trofejí.

Jak se mu zatím jeví dvě posily Srdjan Plavšič a Ubong Ekpai? "Jsou tady druhý den, takže je zatím moc nechci hodnotit. Srki měl bohužel během volna antibiotika, protože byl nemocný, má tak trochu deficit. Ubong nehrál dlouhou dobu, je bez herní praxe. Máme za sebou dva dny a výhodu přípravného období, díky kterému se do toho mohou dostat. Srdjan byl volný hráč a byla možnost ho získat, oba kluci jsou cizinci adaptovaní na české podmínky, dobře komunikují v češtině. Srki je navíc hráč schopný nastoupit jak na obou křídelních pozicích, tak i na desítce, vyžívá se v situacích v driblingu jeden na jednoho. Taková typologie loni v kádru úplně nebyla, hráč, který by šel v rychlosti ze strany jeden na jednoho. To je věc, kterou zvlášť v některých domácích zápasech potřebujeme. Byla možnost Srdjana získat, situaci jsme sondovali už asi osm měsíců zpátky, kdy to vypadalo, že odejde Lukáš Masopust a on byl jedna z typologicky možných náhrad. Maso nakonec zůstal, takže jsme od toho upustili, teď se ale v průběhu jara objevila možnost, že bude volný. Srki nám nakonec dal přednost před zahraničními nabídkami, které měl. Rozhodlo, že má kvalitu, výkonnost a určitý x faktor, který v týmu minulou sezonu nebyl. Druhým hráčem je Ubong, u kterého byla stejná možnost, jednalo se o volného hráče. My jsme ho kdysi přivedli z Nigérie, měl za sebou dobrou sezonu, Liberec ale neuplatnil opci a on odešel do Zlína, kde měl také dobré období a hrál Evropskou ligu. Pak se jeho vývoj zastavil, jak ale říkám, znali jsme ho. Víme, co umí a co v něm je, myslím si, že je u něj rozhodující pouze zdraví. Měl problém s kolenem, v Plzni byl na operaci a reoperaci, od ledna je ale zdravý. Zranění jsou možná důvodem, proč výkonnostně není tam, kde by být měl. Objevila se ale možnost získat křídelního hráče v ideálním věku pětadvaceti let, navíc s obrovským bonusem toho, že jsme ho už trénovali. Je to atletický hráč, jeho největší přednost je skvělý centr. Velice slušně hraje hlavou, je důrazný a běhavý. Registrujeme zájem o Petera Olayinku a Abdallaha Simu, nedejbože mohou odejít oba dva, a my tak zkrátka budeme křídelní hráče potřebovat. Kdyby byl Ubong někde pod smlouvou a museli jsme ho vykupovat, možná bychom do toho nešli, byl ale zadarmo a v ideálním věku, i s dohodou, že tady zkusí přípravné období. My věříme, že nám pomůže a zůstane, kdyby nikdo z křídelních hráčů neodešel, je možné, že bychom ho poslali na hostování kvůli herní praxi s tím, že se k nám později vrátí. Pohybujeme se v mantinelech, ve kterých jsme, a potřebujeme nutně stopera. Doufáme, že to dopadne u Sheriffa Sinyana a doplní nás. To bude stát nějaké peníze, u zbytku jsme museli dělat volné hráče, abychom kádr nějak doplnili. Srdjan i Ubong jsou rychlí, moderní hráči, oba ukázali svoje přednosti v české lize. Musíme zapracovat na negativech, která mají, a pozvednout je na takovou úroveň, aby Slavii pomohli." zaznělo na stránkách slavia.cz z úst šéfa Bořila, Koláře, Holeše a spol.

Hladký se ocitl už na třetí zahraniční adrese kariéry a čeká ho pikantní souboj o místo jedničky s Holým

Zdroj: slavia.cz