Trenér Weiss je totální profesionál, hlásí Zmrhal. Proč je z Bratislavy nadšená i jeho manželka?

Trenér Weiss je totální profesionál, hlásí Zmrhal. Proč je z Bratislavy nadšená i jeho manželka?

Exslávista Jaromír Zmrhal už má za sebou své první dny ve strukturách Slovanu Bratislava a doufá, že pokud bude u našich východních sousedů hrávat pravidelně a dobře, že si vybojuje i opětovnou pozvánku do reprezentace, v níž naposledy působil před rokem a půl.

Jak se vůbec "upekl" jeho příchod na Tehelné pole? "Ozval se mi můj manažer Karol Kisel, že je ve hře přestup do Slovanu a jestli bych měl zájem. V podstatě jsem okamžitě souhlasil. Slovan je nejlepší klub na Slovensku a bude hrát o Evropu, ve které bych se chtěl opět objevit i já. Nabídka byla korektní. Navíc jsem blíž domovu, z čehož byla zase nadšená moje manželka. Máme malou dceru a vychovávat ji v domácích podmínkách je také plus," uvedl v interview pro sport.sk dnes již bývalý středopolař Brescie.

Za Slovan už si Zmrhal zahrál i dva přípravné duely. "Zatím se cítím moc dobře. Oba zápasy jsme vyhráli, výkony byly také solidní, takže to přispělo k dobré náladě. Já jsem začal trénovat až na soustředění v Rakousku - do prvního utkání jsme nezasáhl vůbec, ve druhém odehrál deset minut a ve třetím klání poločas. Ještě nemám ideální kondici, musím na tom zapracovat. Osobně jsem znal jen Ondřeje Petráka, a to ještě ze Slavie, což už je dlouhá doba. Kabina je mezinárodní, hodně se mluví anglicky, což mi ale nedělá problémy. S domácími borci samozřejmě hovoříme česky a slovensky," objasnil.

Jaký dojem na něj udělal nový trenér Vladimír Weiss starší? "Vím, že je totální profesionál a má za sebou hodně úspěchů doma i v zahraničí. Minulý týden se na soustředění hodně běhalo. Je to nutnost, dbá na to i on. Dnes už bez špičkové kondice na úspěch nedosáhnete. Vnímám, že se mužstvo připravuje primárně na Evropu. Cílem je hrát skupinu evropského poháru, čím vyššího, tím lépe. Chtěl bych opět zažít evropskou atmosféru, kterou jsem poznal ve Slavii. Věřím, že se to podaří," přidal na sport.sk zkušený středopolař.

Jaké očekávání má od slovenské nejvyšší soutěže? "Věřím, že navážu na Boleslav. S klukama se ještě musím sehrát. Cítím, že na sebe budeme nároční. Určitě chceme obhájit titul. Slovenskou ligu jsem trochu sledoval už dříve, ale nijak detailně. Zorientuju se rychle a věřím, že se usadím v základu. Chtěl bych samozřejmě hrát co nejvíc," uzavřel sedmadvacetiletý záložník, v jehož týmu jsou kromě Petráka i další krajané Daniel a Medveděv.

První letní posila Opavy? Přišel z Třince, je v ideálním věku a ve Slezsku by měl najít novou chuť do práce

Zdroj: sport.aktuality.sk