První letní posila Opavy? Přišel z Třince, je v ideálním věku a ve Slezsku by měl najít novou chuť do práce

První letní posila Opavy? Přišel z Třince, je v ideálním věku a ve Slezsku by měl najít novou chuť do práce

Čerstvě druholigový celek FC Slezský Opava se poslední červnové úterý roku 2021 pochlubil svou první letní posilou, jíž se stal osmadvacetiletý zadák Jiří Janoščín.

Bývalý hráč Zbrojovky či Třince, jehož konto zdobí 167 druholigových vystoupení, dorazil do Slezska na jeden rok, s tím, že součástí nově podepsané dohody je i opce na další spolupráci.

"Jirka je zkušený borec, který dlouho hrával v Třinci, kde byl i kapitánem. Navíc je v ideálním fotbalovém věku. Věříme, že je pro nás správnou volbou pro levou stranu obrany. Navíc mu změna prostředí může pomoci najít novou energii a chuť do práce. Jsme rádi, že jsme se rychle dohodli na podpisu smlouvy," liboval si na klubových stránkách funkcionář Jaroslav Kolínek.

Janoščín už zasáhl i do přípravy proti Púchovu a v Opavě se těší zejména na skalní fanouškovskou obec, která je proslulá široko daleko. "Je to pro mě velké lákadlo. Každý o tom ví a každého hráče tohle táhne. Slezský je navíc klub s obrovskou tradicí a já jsem nadšený, že tady můžu být," přidal defenzivní specialista.

Když se mu Opava, která zahájí druholigovou pouť za necelý měsíc proti Vlašimi, poprvé ozvala, hned mu bylo jasné, kam chce dál směřovat svou kariéru...

"Musím říct, že mě to potěšilo. Po jednáních s panem Kolínkem jsem neměl pochyb o velkém zájmu Opavy. Jedinou otázkou, která zbývala vyřešit, bylo domluvit se na podmínkách, ale společnou řeč jsme našli opravdu rychle," objasnil na webu sfc.cz sám zkušený obránce ze stadionu v Městských sadech.

Spolupráce Vlašimi a Slavie byla odpálena! Hyskému se hlásí 8 sešívaných mladíků včetně Vágnera a Višinského

Zdroj: sfc.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.