Podcast: Anglie ignoruje hvězdy. Vyhodí po šoku Deschampse? Co Češi vymyslí na Dánsko? A má hrát Bořil, nebo Kadeřábek?

Podcast: Anglie ignoruje hvězdy. Vyhodí po šoku Deschampse? Co Češi vymyslí na Dánsko? A má hrát Bořil, nebo Kadeřábek?
ZAOSTŘENO NA OSTROVY

Česká výhra proti Nizozemcům, překvapivý výbuch silných Francouzů, vyrovnaný boj Belgie s Portugalskem a anglický triumf nad nenáviděným Německem. Důkladný rozbor osmifinálových soubojů nabízí nová epizoda podcastu Kontrapresink.

Slavná výhra 2:0 nad Nizozemskem a dobře zvolená základní jedenáctka. Zaslouží za výběr týmu trenér Šilhavý uznání, nebo mu do karet zahrálo štěstí? Má stejná skvadra vyběhnout i ve čtvrtfinále proti Dánsku, nebo si třeba kapitán Vladimír Darida a Jan Bořil zaslouží návrat na hřiště?

Evropa je v naprostém šoku. Největší favoriti na zlato, obrovsky silní Francouzi, už na turnaji po prohře se Švýcary nebudou pokračovat. Co bylo příčinou jejich selhání a odnese trapas vyhazovem kouč Didier Deschamps? Zklamala největší hvězda Mbappé, který na šampionátu nedal jediný gól ? A vyšel tah s navrátem kontroverzního Karima Benzemy? 

Naopak pokračují Angličané, kteří přešli přes Němce i přes velice defenzivní sestavu. Proč kouč Southgate ignoruje některé hvězdy? A neobrátí se to proti němu? Který hráč Albionu je jednou z nejvýraznějších opor přesto, že na něj před šampionátem šla ta nejtvrdší kritika? A má tým tří lvů na to celý turnaj ovládnout?

Probrali jsme i zápas Belgie s Portugalskem. Jak je možné, že přestárlá obrana Belgičanů takhle vynulovala hvězdný útok Portugalců? Jak hrál božský Ronaldo a proč se trenéru Santosovi nepodařilo najít správné složení zálohy? Selhal na turnaji v Premier League opěvovaný Bruno Fernandes? A nevymstí se belgickému týmu, že nehrají příliš atraktivní styl?

Fotbalový podcast Kontrapresink poslouchejte na Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.