Němci řeší komu a proč po vyřazení fandit. Lákadlem je i Schick

Němci řeší komu a proč po vyřazení fandit. Lákadlem je i Schick

V Německu po vyřazení z Mistrovství Evropy řeší, komu by měli fotbaloví fanoušci přát po zbytek šampionátu. Deník Bild přišel i s důvody, proč by se mělo fandit Čechům.

Na výběr mají němečtí fanoušci z osmi celků, které se spolu utkají ve čtvrtfinále. Anglii, která Německo vyřadila, budou podle Bildu přát opravdu snad jen zarytí příznivci fotbalu. Naopak Švýcarsko Bild chválí za jejich dosavadní předvedenou bojovnost na EURU, ale i za to, že v jejich výběru je hned 12 hráčů působících v Německu. Španělé by pak mohli podle deníku fanoušky zaujmout svou touhou po úspěchu.

Belgii německý deník chválí za pragmatický masivní fotbal v podání hvězd v podání hvězd v mužstvu okolo Kevina De Bruyneho. A v Itálii vidí Bild silný ofenzivní celek, který by se mohl Němcům líbit, a to i přesto, že jejich osmifinálový duel s Rakouskem zcela brilantní nebyl. Ukrajina by prý mohla být Němcům sympatická snad jen Ševčenkem sedícím na lavičce celku z východní Evropy a Dánsku lze podle deníku přát kvůli emocím, o které není v jejich zápasech nouze.

A proč fandit Čechům?

Podle Bildu je na české reprezentaci nejzajímavější útočník Patrik Schick hrající v Leverkusenu. „Je šílené, že jsme se dostali do čtvrtfinále. Nikdo by si to nemyslel,“ cituje Bild Schickova slova a dodává, že ještě bláznivější je snad to, že se český forward může stát nejlepším střelcem mistrovství. Navíc, když pětigólový Ronaldo už žádnou branku přidat nemůže.

Zdroj: Bild.de

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.