Fyzicky bude duel bolet, technicky ale budeme mít navrch. Tipuji výhru 1:0, gól dá Souček, věští Novák

Fyzicky bude duel bolet, technicky ale budeme mít navrch. Tipuji výhru 1:0, gól dá Souček, věští Novák

Pakliže by se krajní obránce Fenerbahce Istanbul Filip Novák nezranil, právě probíhající evropský šampionát by mu pravděpodobně neunikl. Takhle alespoň svým kamarádům z národního mužstva fandí "na dálku".

Jak vidí české šance ve čtvrtfinále proti Dánsku, jejichž ligu díky Midtjyllandu, kde strávil necelé tři sezony, velmi dobře zná? "Viděl jsem všechny zápasy Dánska, nečeká nás nic lehkého. Na druhou stranu je to z mého úhlu pohledu soupeř, který se dá porazit. Musíme se jim vyrovnat v agresivitě, budou hrát na hraně rizika. Zápas bude jednoznačně co do fyzické konfrontace bolet, ale po technické stránce budeme mít navrch a je potřeba byt efektivní," nastínil recept bývalý zadák Trabzonsporu, Zlína či Jablonce, jehož pohled nabídly stránky sport.cz.

Dánové si v posledních dvou zápasech zastříleli. Úvod turnaje jim však nevyšel a kromě kolapsu Eriksena přišly i dvě prohry. "Nemyslím si, že by pro ně nepříjemná událost měla být v téhle fázi turnaje nějaká extra motivace navíc. Chtějí jednoduše vyhrát, Christianova situace spíše nakopla celý národ. Horší by tak bylo, kdyby Dánsko hrálo doma v Kodani. Je hodně znát, když tým hraje před vlastními fanoušky. Dánští navíc umějí být hluční a vášniví. Teď před vzájemným zápasem mi pár lidí volalo a psalo. Mám rád hecování, takže doufám, že to úspěšně zvládneme. Co se týče fanoušků, atmosféra v Dánsku byla vždy výborná, rád na ni vzpomínám. Ted se bohužel hraje v Baku, tak jsem zvědavý, kolik českých a dánských fanoušků si najde cestu na stadion," přidal na sport.cz ostřílený majitel pětadvaceti mezinárodních startů.

Jaký recept by poradil kouči Jaroslavu Šilhavému? "Řekl bych mu, že Dánsko je poctivý a agresivně hrající tým, který hodně a úspěšně využívá standardní situace. Ideálně by se tak Češi měli vyvarovat faulů v okolí pokutového území. A samozřejmě bych mu popřál šťastnou ruku při volbě základní sestavy i následného střídání," zaznělo z úst Nováka, jenž se nebál přidat i konkrétní tip na výsledek. "Přál bych si naše vítězství a zároveň klukům opravdu věřím. Tipuji tak vítězství 1:0, střelcem bude Tomáš Souček," uzavřel na sport.cz čerstvě jednatřicetiletý rodák z Přerova, jenž působí v zahraničí šestým rokem.

Ševčík: Nastoupí proti sobě dva podobné týmy s poměrně stejným stylem hry. Doufám, že postoupíme

Zdroj: sport.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.