Ševčík: Nastoupí proti sobě dva podobné týmy s poměrně stejným stylem hry. Doufám, že postoupíme

Ševčík: Nastoupí proti sobě dva podobné týmy s poměrně stejným stylem hry. Doufám, že postoupíme
OBSAHUJE VIDEO

Sedmadvacetiletý slávista Petr Ševčík zatím zasáhl na šampionátu do všech čtyřech duelů. Jednou figuroval v základní sestavě, třikrát šel do hry jako žolík a dohromady odehrál na ostře sledovaném turnaji 148 minut čistého času. O čem všem hovořil bývalý hráč Sigmy, Opavy nebo Liberce v mezidobí mezi překvapivou výhrou nad Nizozemskem a očekávaným střetem s Dánskem?

O tom, že ho základní sestava proti Nizozemsku překvapila...

"Musím říct, že jsem byl určitě trochu překvapený, že jsem nastoupil v základu. Ale když jsem zjistil, že budu hrát, hrozně jsem se na to těšil. Obrovsky jsem si to užil. Byla skvělá atmosféra, to, myslím, viděli všichni, jak lidi u televize, tak my přímo v Budapešti. Konečně to připomínalo pravé Euro."

O tom, že nehrál středního záložníka, ale operoval na levém křídle...

"To levé křídlo mi úplně nevadí. Mám s tím zkušenosti ze Slavie, párkrát mě tam trenér Trpišovský postavil. Většinou nemám úplně úkoly klasického křídla, spíš se zatahovat i do středu, abychom pomáhal střeďákům. Myslím, že to v tom zápase taky pomohlo. Jeli jsme úplně na krev, nechtěli jsme Holanďany do ničeho pustit a myslím, že se nám to povedlo."

O tom, jestli může hrát od začátku i ve čtvrtfinále...

"Samozřejmě, že budu rád, když budu hrát. Ale je to spíš otázka na trenéra. Nastoupí proti sobě dva podobné týmy s poměrně stejným stylem hry. Myslím, že ze začátku to bude takové hodně opatrné. V téhle fázi už nikdo nechce udělat zásadní chybu. Doufám, že postoupíme my."

O tom, že v Baku už nebude taková atmosféra jako v maďarské metropoli...

"Myslím si, že je to takové nešťastné. Letět takovou dálku do Baku a pak tam hrát před prázdným stadionem, když jsme teď zažili takovou atmosféru v Budapešti... Všichni jsme z toho takoví smutní. Ale letos to prostě takhle je, tak se nedá nic dělat."

Podcast: Anglie ignoruje hvězdy. Vyhodí po šoku Deschampse? Co Češi vymyslí na Dánsko? A má hrát Bořil, nebo Kadeřábek?

Zdroj: fotbal.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.