Højer: Jak jsem už měl možnost pocítit během tréninků Sparty, důraz se tu klade na fyzickou stránku

Højer: Jak jsem už měl možnost pocítit během tréninků Sparty, důraz se tu klade na fyzickou stránku

Dánského zástupce nemá ve svém kádru pouze Slavia (zdravíme Alexandera Baha), ale také Sparta, jíž od letošního léta patří zadák Casper Højer. Jak vidí sobotní čtvrtfinále Česko - Dánsko právě šestadvacetiletá letenská posila?

"Myslím si, že půjde o velmi těžký zápas, přičemž Češi jsou si velmi podobní s naším týmem. Jak jsem už měl možnost sám pocítit během tréninků Sparty, důraz se zde klade na fyzickou stránku. To si myslím, že je znát také ve vašem národním týmu, kde jsou hráči silní a bojují jeden za druhého, což se projevuje i v samotných zápasech," přednesl na webu sparta.cz nový svěřenec Pavla Vrby.

Sobotního favorita v Baku si určit netroufá. "Oba týmy jsou velmi silné a hrají skvěle. Řekl bych, že je to 50 na 50, uvidíme, komu se bude dařit víc v jednotlivých okamžicích zápasu. To rozhodne," doplnil na klubovém webu kolega Hanouska, Hancka, Štetiny a spol.

Dánsko patří v žebříčku FIFA do TOP 10. Až do Eura prohrálo z osmadvaceti zápasů pouze dvakrát a vždy s Belgií, která žebříčku vládne. Kolaps Christiana Eriksena z Interu Milán však s dánským výběrem zamával. A nejen s ním. "Lidé v Dánsku, ale i po celém světě, byli velmi nešťastní z toho, co se Christianovi stalo. Všichni projevovali empatii a modlili se za něj. Dánský tým se semknul a bojoval dál. Dánsko má už pár let velmi dobré mužstvo se skvělým týmovým duchem, ale možná právě tato situace je pozvedla ještě na vyšší úroveň," přidal na sparta.cz bývalý defenzivní hráč FC Kodaň, Lyngby či Aarhusu, podle nějž je v současnosti nejlepším hráčem jeho země obránce Joakim Maehle.

A komu by přál evropský titul? "Byl jsem docela překvapený, že vypadla Francie, která pro mě byla v zápase s Belgií favoritem. Uvidíme, kdo vyhraje trofej. Doufám, že to bude Dánsko, kdyby ne, tak to budu přát Česku.“ zakončil v Praze usazený zástupce severské země, jež má téměř šest milionů obyvatel.

Presink je pro Česko skoro uměním, ale Dánsko má pro mě stále o něco lepší hráče, tvrdí Bah

Zdroj: sparta.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.