Presink je pro Česko skoro uměním, ale Dánsko má pro mě stále o něco lepší hráče, tvrdí Bah

Presink je pro Česko skoro uměním, ale Dánsko má pro mě stále o něco lepší hráče, tvrdí Bah

Třiadvacetiletý dánský bek Alexander Bah má v současné české reprezentaci hned pět kamarádů ze Slavie - Lukáše Masopusta, Tomáše Holeše, Petra Ševčíka, Jana Bořila a Davida Zimu. V sobotním střetu v Baku však bude přát postup své rodné zemi...

"Samozřejmě jsem za mé spoluhráče ze Slavie a jejich výkony na Euru velmi šťastný, ale nyní je trochu dráždím tím, že to pro ně bude konečná," pronesl v interview pro dánský portál Ekstra Bladet svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Kolegy z Edenu pochopitelně chválil. "Tomáš Holeš je defenzivní záložník, ale i tak si vede dobře mezi střelci. Často dává důležité góly i za Slavii, třeba v Evropské lize. Je to fantastický hráč a vůbec mě nepřekvapuje, že je nebezpečný. Bylo skvělé ho vidět takhle udeřit na velké evropské scéně. Masopust toho individuálně hodně dokáže, Ševčík by mohl běhat na Slunci. Ale u Česka je potřeba vyzdvihnout hlavně tým. Může se Dánsku vyrovnat v intenzitě hry. Ale Dánsko má pro mě stále o něco lepší hráče a v sobotu bude malým favoritem," přidal Bah, jenž od svého letošního příchodu do české metropole nastřádal za sešívané "S" šestadvacet soutěžních startů.

Jednu věc ale na souboru Jaroslava Šilhavého vyzdvihl a to je presink. "Výkon při vítězství nad Holandskem byl pro Českou republiku a české hráče, jak je znám, velmi typický. Velmi silní v presinku, při zisku míče velmi přímočaří a schopní vytvořit si šance. Když je tam tolik hráčů ze Slavie, je přirozené, že principy naší hry se dostávají i do českého národního týmu. I proto má Česko tak šíleně silné mužstvo. Zejména ten presink, který je pro Česko skoro uměním, funguje velmi dobře. Hráči přesně vědí, co mají dělat. Hrají ve velké intenzitě," vyprávěl na zmíněném serveru bývalý obránce Sönderjyske.

U Masopusta je to podle Trpišovského o hlavě. Teď je na svém topu, běžecky, fyzicky, fotbalově i sebedůvěrou

Zdroj: Ekstra Bladet

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.