Šilhavý před čtvrtfinále: Snad se kluci na zápas dobře vyspí. Mrzí mě atmosféra, která v Baku bude

Šilhavý před čtvrtfinále: Snad se kluci na zápas dobře vyspí. Mrzí mě atmosféra, která v Baku bude

Kouč české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý uvedl v rozhovoru pro server iSport.cz před sobotním čtvrtfinále s Dánskem, že je pro něj nyní velmi těžké určit základní sestavu. A obávám se, že tomu budou chybět fanoušci,“ sdělil v rozhovoru.

„Dánové hrají týmově, nejsou to žádné velké hvězdy, ale dohromady tvoří skvělý tým, hrají podobným stylem jako my,“ komentoval dánské mužstvo obdobně jako jeho protějšek Hjulmand.

„Vláďa (Darida pozn. red.) absolvoval včera celý trénink bez problémů, dneska se cítí dobře. Uvidíme po dnešním tréninku, jak to bude vypadat, až pak se rozhodneme o sestavě. Není zatím stoprocentně dané, kdo nastoupí,“ uved Šilhavý, jaké ho trápí starosti před sobotním duelem. „Je to složité. Honza Bořil nebo Pavel Kadeřábek na levé straně obrany, to je také téma. Není to jednoduché, věřím, že se rozhodneme správně a ať, nebo tak, nenaruší to u mužstva touhu pokračovat ve výkonu, jako byl proti Holandsku a budeme na to hlavou připravení,“ naznačil český lodivod fanouškům, že se nemusejí ničeho obávat.

Právě očekávaná nepřítomnost českých fanoušků v Baku Šilhavého po skvělé atmosféře v Budapešti trápí. „To mě mrzí nejvíc, když si vzpomenu na osmifinále v Budapešti, jaké to bylo úžasné, vnímat tam fanoušky a plný stadion. Obávám se, že tomu teď bude naopak, fotbalu a atmosféře to neprospívá, ale nic s tím nenaděláme,“ přidal se český trenér k široké fotbalové veřejnosti, jež čtvrtfinále v Ázerbájdžánu odsuzuje.

Šilhavý

„Cítím závazek, což je dobře, že lidi to hodně zajímá a také jsou na zápas natěšení. Je to zároveň i tlak,“ zakončil Šilhavý své interview s tím, že záleží především na tom, jak se na zápas vyspí a připraví jeho svěřenci.

Dánský trenér před čtvrtfinále: Baku nemá se sportem nic společného

Zdroj: iSport.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.