Odmítl Varnsdorf a podepsal v Rapidu Vídeň. Jonas Aurer se pokusí vyřadit Spartu z Ligy mistrů

Odmítl Varnsdorf a podepsal v Rapidu Vídeň. Jonas Aurer se pokusí vyřadit Spartu z Ligy mistrů
PŘED SEZONOU

Naděje ofenzivy. Tak mluví v Rakousku o dvacetiletém Jonasu Auerovi, který v Česku hrával převážně druhou ligu za Viktorii Žižkov. Dnes ale podepsal v Rapidu Vídeň a možná ho čeká i předkolo Ligy mistrů. Proti Spartě.

Auer se do Česka dostal v létě 2018, když si ho coby sedmnáctiletého mladíka koupila Slavia, ale okamžitě putoval hostovat na Žižkov. Pak si ho koupila Mladá Boleslav, ale protože ani tam se zrovna střelecky nechytil, putoval opět na Žižkov.

"Jeden trenér, můj známý, mi navrhoval, že bych Jonase mohl přesunout do Varnsdorfu. Fotbal občas umí být nádherný,“ sdělil serveru iSport.cz se hráčův manažer Harrald Schiestl k nečekanému posunu rakouského útočníka. O toho se nejprve zajímala Admira Wäcker Mödling, kam už prý neúspěchem v Česku rozmrzelý hráč mířil autem.

„Na cestě autem do Mödlingu, se vše otočilo. Auerovi totiž pořád pípaly smsky od trenéra Rapidu Dietmara Kühbauera. Jonas mi v tu chvíli řekl, že mění rozhodnutí, že chce do Rapidu, když viděl, jak velký zájem jeho trenér má,“ uvedl pro iSport.cz Schiestl, jak se celá situace nečekaně vyvinula. A jelikož s přestupem souhlasila Mladá Boleslav i Slavia, která se rozhodla nevyužít dodatek ve smlouvě s klubem z města aut, tak má Rapid posilu. Z FNL se tak mladý Rakušan trochu posunul. A v létě se pokusí zabojovat proti Spartě o slavnou Ligu mistrů.

O Sparťana Hanouska má zájem explzeňský Guľa. Wisla prý za něj ale nabízí Letné zatraceně málo

Zdroj: iSport.cz