U Jankta jsem čekal, že to bude na levé straně pila jako Perišič, ale předvedl hrozně málo, kritizoval Fukal

U Jankta jsem čekal, že to bude na levé straně pila jako Perišič, ale předvedl hrozně málo, kritizoval Fukal

Šestačtyřicetiletý internacionál s devatenácti mezinárodními vystoupeními Milan Fukal si dosaženého čtvrtfinále na Euru váží, nicméně soubor kouče Jaroslava Šilhavého měl dle jeho slov i na víc. Góly s Dánskem totiž podle něj byly bránitelné...

Tomáš Souček, jedna z mála českých hvězd, byl podle jeho slov obětován výhradně na defenzivní činnost. "Podle mého se stal Souček obětí opatrné taktiky. Čekalo se, jak bude platný při výpadech, jaké bude mít náběhy do zakončení, ale bylo toho moc málo hlavně při porovnání s tím, co předváděl ve West Hamu. Nebyl tak nebezpečný. Dle mě měl od trenéra pokyny raději se moc nevysouvat a neodkrývat obranu, naběhnout si na hrot možná dvakrát, ale určitě ne pětkrát při každé možnosti. Požadovalo se po něm, aby hlavně vypomáhal obraně a to bylo hodně na jeho ofenzivní činnosti znát," pronesl na webu aktualne.cz bývalý zadák Sparty, Hamburku či Borussie M'gladbach.

Stopeři, kteří byli před šampionátem lehce kritizováni, nakonec nevyhořeli, ale ani oni zrovna až na pár výjimek nezažili nejhvězdnější dny svých kariér. "Už před turnajem byly obavy, že nemáme stopery na evropské úrovni, že ve středu obrany není naše silné místo. To se potvrdilo. Kalas připravil první gól Holešovi v utkání proti Holandsku, ale jinak dopředu nula. Jeho kolega Čelůstka podobně. Když si však vezmeme, jak podporovali ofenzívu stopeři jiných týmů, tak jsme silně zaostávali," všiml si Fukal, jehož názor nabídl portál aktualne.cz.

schytal to od něj i levý bek Slavie Jan Bořil, který nepřesvědčil určitě a vše korunoval ve čtvrtfinálové fázi. "Hodně je kritizovaný na levé straně Bořil a já se připojuji. Druhý gól s Dánskem padl po jeho zaváhání, stejně jako s Anglií. Chápu, že obranná čtveřice se nějak vyvíjela, on se stal základním kamenem, ale osobně bych šel do rizika a po výkonu proti Holandsku bych dal důvěru Kadeřábkovi," sdělil na aktualne.cz Fukal.

Pokud jde o záložní řadu, nevýrazný byl jak Vladimír Darida, jenž se rozhodl zamávat své reprezentační kariéře, tak Jakub Jankto, jenž už určitě zažil lepší chvíle. "Ostatní odehráli asi to, na co měli, ale zklamal mě Jankto. Od hráče ze Serie A jsem čekal, že to bude pila na levé straně, jezdit tam a zpátky, jako například Perišić. Náběhy, výpady, centry, nebo aspoň faul na něj. Ale předvedl hrozně málo," uzavřel kritický Fukal, jenž si v Česku zahrál i za Jablonec nebo Hradec Králové.

Barák do britské metropole? Moyes by se údajně středopolaři Hellasu Verona nebránil...

Zdroj: aktualne.cz

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.