Náhrada za Provoda si vzala "Škodovo" číslo 21. Madsena nezajímá v podstatě nic jiného než fotbal

Náhrada za Provoda si vzala "Škodovo" číslo 21. Madsena nezajímá v podstatě nic jiného než fotbal
OBSAHUJE VIDEO

Alexander Bah už nebude jediným Dánem ve Slavii. První červencové pondělí k němu přibyl také levonohý střední záložník Mads Emil Madsen (23), jenž podepsal na Sinobo Stadium kontrakt na čtyři a půl roku až do 31. prosince 2025.

Co říká na hodně běhavého hráče s minulostí v Linci hlavní trenér Jindřich Trpišovský? "Je to středový hráč, nejsilnější asi na pozici číslo osm. Může ale hrát všechny role ve středu hřiště. Koukali jsme na něj už před rokem, ještě když byl v Silkeborgu. Skončila sezona a my jsme tehdy hledali střední záložníky, ale v momentě, kdy jsme na něj dostali tip, přestoupil do Linzu. Teď se po roce objevila možnost jej získat, hledali jsme náhradu za Provoda, protože víme, že celý podzim nebude. Madsen je trošičku podobný typ jako on, také levonohý hráč, který ale umí oběma nohama a obsáhne obrovský prostor. Je pořád v pohybu, v nabídce, je také velice silný při zakládání akcí, jedná se o kombinační typ hráče. Fotbal má na prvním místě. Je mladý, běhavý a pracovitý. Tři hodiny jsme s ním seděli a bavili se, nezajímá ho v podstatě nic jiného než fotbal. Hned se ptal, kdy bude trénink. Samozřejmě to ještě není hotový hráč, má určité věci, které bychom chtěli, aby zlepšil, což jsme mu už říkali. Vidíme v něm ale velký potenciál, cítili jsme, že potřebujeme takového záložníka, silného na míči, který hraje box to box jako Provi," uvedl na webu slavia.cz kouč mistra.

Sám perspektivní mladík je velmi šťastný, poprvé se prošel po stadionu a byl ohromen. "Myslím, že to bude fungovat," uvedla bezprostředně po podpisu pracovní dohody čerstvá akvizice. O čem všem mluvila na oficiálních stránkách dále?

O tom, jestli transfer konzultoval s krajanem Alexem Bahem...

"Znal jsem ho a slyšel jsem, že se mu tady daří opravdu dobře. Skrze jeho agenta jsem se dozvěděl, že je tady spokojený a jsou tady dobří lidé. Dá se říct, že mě inspiroval."

O tom, proč si vybral právě sešívané "S"...

"Když jsem se dozvěděl o možnosti jít do Slavie, ani na chvíli jsem neváhal. Neměl jsem žádnou pochybnost, chtěl jsem sem jít. V neděli jsem měl možnost mluvit s trenérem a způsob, jakým on vidí fotbal i mě samotného, mi sedí."

O tom, proč si vybral číslo 21, který míval Milan Škoda...

"Protože je to číslo, se kterým hraju celou svoji kariéru. Cítím se s ním nejvíce pohodlně a doufám, že i tady se mi s ním bude dařit. Milana Škodu znám. Vím, že to byl jeden z nejlepších hráčů Slavie poslední generace, jsem ale připravený čelit tlaku a nemyslím si, že mě to nějak ovlivní. Je obrovská čest hrát s tak velkým číslem ve Slavii a určitě udělám vše pro to, abych si zasloužil jej nosit.“

O tom, že mu evropské poháry neuniknou ani po odchodu z Lince...

"To je další věc, která je na přestupu do Slavie skvělá. Hrajete kvalifikaci o Ligu mistrů, v každé soutěži hrajete o titul. To je skvělé."

O tom, jaké bude mít ve Vršovicích osobní cíle...

"Chci hrát a fotbalově se rozvíjet, být hodně na míči a mít vliv na tým. Rád bych střílel góly a měl nějaké asistence.“

 

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.