Pilařova patička do sítě Sparty B vedla jen k remíze, Vlašim zaskočila Skláře, za Sigmu pálili Vaněček a Nešpor

OBSAHUJE VIDEO

Zelenobílý Jablonec se uprostřed pracovního týdne utkal s rezervou Sparty, která je nováčkem Fortuna:národní ligy. Jeho poslední zkouška na domácí půdě před pátečním odjezdem na herní soustředění do Jižního Tyrolska se hrála v nezvyklém formátu na tři třetiny po pětatřiceti minutách. Favorit ze Střelnice šel do vedení již po dvou minutách hry, kdy se po přihrávce Pleštila zapsal do střelecké listiny Pilař, jenž rozvlnil sparťanskou síť velmi efektivně a to patičkou. V 70. minutě ovšem bylo srovnáno, o což se postaral proměněným pokutovým kopem Pudhorocký.

Sigma měla proti Tatranu Liptovský Mikuláš převahu, ale gólově to slovenskému soupeři zúčtovala až v samotném závěru. Zatímco Vaněček skóroval deset minut před koncem, jiný ostřílený forvard Nešpor se zapsal do střelecké listiny v 89. minutě. Hanácká značka tak v přípravě zůstává i nadále stoprocentní.

Trikot Prostějova oblékající Sus, Kušej a spol. si dokázali poradit s Uničovem. Tým, jemuž nově vládnou Jiří Jarošík s Tomášem Hunalem, si tak lehce spravil chuť po nedávných vysokých porážkách se Slováckem (0:5, respektive Baníkem Ostrava (0:3)

Teplický soubor se právě teď nalézá na soustředění v jihočeském Písku, kde se mu postavila do cesty druholigová Vlašim, jež má ve svém kádru díky spolupráci se Slavií řadu sešívaných mladíků a kterou nově vede Martin Hyský, jemuž předal štafetu Daniel Šmejkal. Za Skláře nastoupil i testovaný Dušan Pinc z Příbrami, nicméně prvních pětačtyřicet minut jim nevyšlo a díky proměněné penaltě Blechy prohrávali rozdílem jedné branky. Těsně po změně stran však došlo k bleskurychlému teplickému obratu a Matyáš Vágner byl pokořen v prvních čtyřech minutách druhé půle hned dvakrát. Ani to ale ještě nebylo všechno - Kozel s Jandou totiž pár minut po hodině hry opět poslali do vední druholigovou značku. A protože se už více podstatného neurodilo, Vlašim si po nedávném překvapivém skalpu Bohemians 1905 připsala další cenný triumf.

V Náměšti nad Oslavou, kde se potkaly celky 1. SC Znojma a FC MAS Táborska, padl v prvním dějství pouze jeden gól a stalo se tak ve čtvrté minutě. V dalším průběhu pak ještě padly tři trefy a oba týmy se nakonec rozešly smírně po remíze 2:2. O něco spokojenější mohlo být 1. SC, které muselo dvakrát dotahovat.

Vybrané středeční přípravné duely:

SK Uničov - 1. SK Prostějov 1:3 (Branky: 13. Bača – 14. Šteigl, 49. Posatzidis, 67. Vichta)

Zaglebie Sosnowiec - MFK Karviná 1:3 (Branky: 25. Sobczak – 53. Sinjavskij, 64. Zych, 71. Zych)

1. SC Znojmo - FC MAS Táborsko 2:2 (Branky: 59. Kočík)

FK Jablonec - AC Sparta Praha B 1:1 (Branky: 2. Pilař, 70.Pudhorocký z penalty)

FK Teplice - FC Sellier & Bellot Vlašim 2:3 (Branky: 46. Ledecký, 49. Laňka - 35. Blecha z penalty, 64. Kozel, 66. Janda)

SK Sigma Olomouc - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0 (Branky: 80. Vaněček, 89. Nešpor)

FC Baník Ostrava - MFK Skalica 17:00

FK Mladá Boleslav - AS Trenčín 17:00

FK Varnsdorf - FK Přepeře 17:30

SK Líšeň 2019 - FK Senica 17:30

SV Spittal - AC Sparta Praha 18:30

Polyák a Bína? Oba mají cosi v sobě, budeme s nimi pracovat, zní ze stadionu U Nisy
Sparta zůstala na vítězné vlně i v Rakousku, Arsenalu Tula nasázela čtyři branky za necelých 30 minut
Škoda odmítl Turecko i Kypr a říká: Doufám, že v nastávající sezóně bude Boleslav jiná, než v té předchozí