Škoda odmítl Turecko i Kypr a říká: Doufám, že v nastávající sezóně bude Boleslav jiná, než byla v té předchozí

Škoda odmítl Turecko i Kypr a říká: Doufám, že v nastávající sezóně bude Boleslav jiná, než byla v té předchozí

113 prvoligových branek. Toť aktuální gólová bilance exreprezentanta Milana Škody, jenž ji bude po misi v tureckém Rizesporu opět navyšovat v tuzemské nejvyšší soutěži, v níž si po pár dnech tréninku plácl s Mladou Boleslaví.

I když mohl člen Klubu ligových kanonýrů s devatenácti mezinárodními starty a čtyřmi trefami setrvat v zahraničí, nakonec se rozhodl pro návrat. "Už jsem neměl chuť zůstávat v zahraničí a jsem rád, že jsem nyní v Mladé Boleslavi, které jsem dal přednost před nabídkami z Turecka a Kypru. Jsem rád, že se Boleslav ozvala a dala mně šanci hrát opět v Česku," pronesl na webu fkmb.cz pětatřicetiletý veterán, jenž se dohodl na smlouvě do 30. června 2022 s opcí na případné prodloužení spolupráce.

Starší bratr Michala Škody, jenž ve městě automobilů operoval do letošního května, už se v Boleslavi v minulosti objevil a tamní trikot opět navlékl po dlouhých šestnácti letech - v roce 2005 byl totiž na dotyčné adrese krátkodobě zapůjčen. "Hrál jsem stopera a travnaté plochy tu byly už tenkrát krásné, jako dnes," zavzpomínal bývalý forward Bohemians 1905 i Slavie, kde se stal ikonou.

"Bratr tady odvedl dobrou práci, deseti góly pro mě nasadil laťku dost vysoko. Když tady hrál, tak jsem Boleslav sledoval hodně, proto vím, že se jí v poslední podzimní sezóně a na počátku letošního jara moc nedařilo, ale potom se zlepšila a šla v tabulce nahoru. Doufám, že v nastávající sezóně bude Boleslav jiná, než v té předchozí, a že budeme hrát o vyšší příčky, případně o Evropu. Stále mám ambice něco dokázat, to znamená, co nejčastěji vyhrávat a pomáhat k tomu góly." zaznělo z úst nové akvizice.

Vedení ambiciózní značky je jinak velmi spokojeno. "V každé řadě týmu pro nadcházející sezónu jsem si přál fotbalově i lidsky vyzrálou osobnost, proto k Marku Matějovskému v záloze a Marku Suchému v obraně jsme přivedli kanonýra Milana Škodu," poodhalil letní strategii prezident FK Josef Dufek, jehož slova nabídly stránky fkmb.cz.

U Jankta jsem čekal, že to bude na levé straně pila jako Perišič, ale předvedl hrozně málo, kritizoval Fukal

Zdroj: fkmb.cz