Lodivod Belgie ručník zatím do ringu nevhodí: Odejdu jen tehdy, když už nebudu mít co nabídnout

Lodivod Belgie ručník zatím do ringu nevhodí: Odejdu jen tehdy, když už nebudu mít co nabídnout

Očekávalo se, že světová jednička proklouzne na turnaji starého kontinentu až do konce, ale nakonec si bude muset zlatá generace této malé evropské země ještě počkat. Belgie se nakonec okusila hořkost vyřazení již ve čtvrtfinále, když v Mnichově nestačila na Itálii. V médiích se hovořilo o možnosti odchodu kouče Roberta Martíneze, ale ten se zatím skákat přes palubu nechystá.

Belgie má v posledních letech kádr plný hvězd světového formátu, který nahání hrůzu. Rudí ďáblové však zatím nejsou turnajovým týmem, který by dokázal získat cennou trofej. Po čtvrtfinálovém vyřazení se spekulovalo, zda sedmačtyřicetiletý kouč neuvolní své místo někomu novému, ale nakonec se tak nestane.

„V okamžiku, kdy cítím, že nemohu týmu nabídnout to, co je zapotřebí, budu první, kdo hodí do ringu ručník. Odejdu ale jen tehdy, když budu mít pocit, že už nic dalšího přidat nemohu. O mé budoucnosti se hodně mluvilo už před turnajem, ale i během něj a po něm. Mě se to před novináři vždy blbě hodnotí, protože to není jen o mě, ale mohu vás ujistit, že pokračuji dál a našim cílem je postup na mistrovství světa v Kataru,“ nechal se slyšet lodivod Belgie.

„Vždy se snažím hráčům vytvořit co nejlepší podmínky, ve kterých na sobě mohou dál pracovat a rozvíjet se. Stále vidím v této partě hodně energie a věřím, že náš projekt je stále na vzestupu. Vyřazení s Itálií nás bolelo, ale na druhou stranu neexistují v týmu tváře, se kterými bych byl nespokojený,“ zastal se svých svěřenců, že na evropském turnaji rozhodně ostudu neudělali.

„Belgie může být dlouhodobě úspěšná na mezinárodních turnajích, ale musí dál pracovat s mládeží. Našim úkolem je dát prostor mladým hráčům, pracovat s nimi a vytvářet pro ně ideální podmínky. Stále mě baví sledovat talenty v této zemi a otevírat jim dvířka do reprezentace,“ dodal Martínez.

Zdroj: tribalfootball.com

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.