Donnarumma je nejlepší brankář světa, rozplýval se Mancini. Chiellini ho přirovnal k Buffonovi

Donnarumma je nejlepší brankář světa, rozplýval se Mancini. Chiellini ho přirovnal k Buffonovi
OBSAHUJE OHLASY

Dvaadvacetiletý brankář Gianluigi Donnarumma, jenž začal chytat za AC Milán již ve svých šestnácti letech, se stal ve finále Eura hrdinou penaltového rozstřelu, ve kterém ho nepřekonali ani Rashford, ani Sancho a ani Saka.

Sám brankář, který už chytal za svou rodnou zemi třiatřicetkrát, si přitom myslel, že už čelit pátému pokutovému kopu vůbec nebude. Jeho kolega Jorginho ovšem neproměnil a tak dostal příležitost zazářit ještě jednou...

"Bylo to jako ve filmu, protože Jorginho se ze značky pokutového kopu obvykle nemýlí. Poté, co svůj pokus neproměnil, jsem byl psychicky dole. Myslel jsem si, že je konec, ale pak jsem si uvědomil, že tam musím jít a zneškodnit ještě jeden pokus Anglie. Poté jsem se uklidnil a říkal si, že jsem přece schopen toho dosáhnout. Vždy do toho dávám všechno, tak to možná vyjde," vrátil se ke svým myšlenkovým pochodům Donnarumma, jenž na Euru absolvoval 719 minut, což je nejvíc ze všech účastníků sledovaného turnaje.

Kromě zlaté medaile obdržel i cenu nejlepšího hráče šampionátu, o čemž rozhodli techničtí pozorovatelé UEFA, mezi nimiž nechyběli Fabio Capello, Robbie Keane, David Moyes, Aitor Karanka nebo Esteben Cambiasso.

196 centimetrů vysoký Donnarumma tak navázal na předchozího vítěze Antoine Griezmanna, jenž obdržel stejné ocenění za rok 2016. "Jsem šťastný. Hrál jsem v reprezentaci s Gianluigi Buffonem, teď hraju s Gigi Donnarummou a je to to samé. V nároďáku jdeme od Gigiho k Gigimu," usmíval se kapitán úspěšných Italů Giorgio Chiellini.

"Stal jsem se nejlepším hráčem, ale to i díky našim obráncům Leonardu Bonuccimu a Giorgiovi Chiellinimu. Patří jim velké uznání," vracel komplimenty spokojený strážce svatyně, jenž se v poslední době podepsal pod nový italský rekord bez inkasované branky, který nyní činí 1168 minut.

A co pochvala od hlavního trenéra? "Jsme šťastní, že ho máme. Byl jsem si jistý, že s jeho potenciálem chytí v rozstřelu několik pokusů soupeře. Je nejlepší brankář na světě. Je to výjimečný brankář a taky úžasný člověk," rozplýval se Roberto Mancini, jehož ohlasy nabídl web sport.aktuality.sk.

Lodivod Belgie ručník zatím do ringu nevhodí: Odejdu jen tehdy, když už nebudu mít co nabídnout

Zdroj: sport.sk