Suchý: Snad se brzy dostanu do správného drajvu. Nedělám si s tím hlavu, věřím ve své zkušenosti

Suchý: Snad se brzy dostanu do správného drajvu. Nedělám si s tím hlavu, věřím ve své zkušenosti

Když někdejšímu reprezentačnímu obránci Marku Suchému skončila letos v létě smlouva s bundesligovým Augsburgem, Mladá Boleslav dlouho neotálela a třiatřicetiletému stoperovi nabídla dvouletý kontrakt, přesto je středočeský klub teprve pátým celkem, kde Marek Suchý působil.

Suchý začal s kariérou ve Slavii Praha, následně hrál za FK Spartak Moskva, FC Basilej a zahraniční štaci zakončil již ve zmíněném FC Augsburg. „Už jsem nechtěl hledat nic venku, přál jsem si, abychom byli s rodinou doma. Jsem rád, že angažmá v Mladé Boleslavi vyšlo, cítím, že tu ve mně mají důvěru. Je to už dávno, co jsem ze Slavie odcházel, nikdo tam z té doby není, ale mně bylo jasné, že se nejdřív zeptám tam,“ nastínil své prvotní záměry zkušený obránce pro web fkmb.cz.

Slavia je pro Suchého srdcovou záležitostí. „Pro mě to byl dlouhá léta v Česku jediný klub. Chtěl jsem mít čistý stůl, až pak jsem hledal jinde. Nejdůležitější ve volbě pro Mladou Boleslav byl asi pohovor s trenérem Karlem Jarolímem, kdy jsme si řekli co a jak. Bavili jsme se o minulé sezoně, o hráčském složení kádru, o tom, jak by to mělo vypadat teď. Řekli jsme si, jak by vše mělo fungovat a co by se ode mě očekávalo. Oslovilo mě to,“ pokračoval pro klubový web fkmb.cz.

Z mužstva cítí sílu. „Věřím, že kádr bude co nejsilnější a konkurenceschopný. Že každý z hráčů přispěje k dobré sezoně. Potěšilo mě, že přišel Škoďák, známe se velmi dobře. Jsem rád, že máme hodně přípravných zápasů. Doufám, že se brzy dostanu do správného drajvu. Nedělám si s tím hlavu, věřím ve své zkušenosti, mám odehraných spoustu zápasů, vím co a jak,“ dodal Suchý.

STÁLE MÁME TĚŽKÉ NOHY, INFORMOVAL HAVELKA A POTVRDIL, ŽE JE LIBEREČTÍ TRENÉŘI TLAČÍ DO STŘEL Z DÁLKY

Zdroj: fkmb.cz