Preisler: Stalo se to nejlepší, co se mohlo stát. Do Dukly jsem se vracet nechtěl, vše tam funguje trochu jinak

Preisler: Stalo se to nejlepší, co se mohlo stát. Do Dukly jsem se vracet nechtěl, vše tam funguje trochu jinak

Pětadvacetiletý záložník Dominik Preisler už nepatří druholigové Dukle, nýbrž Mladé Boleslavi, na jejímž stadionu se tento týden upsal až do 30. června 2023.

"Dominik dostal od klubu šanci posunout se do první ligy a tu šanci využil. Profituje z toho jak Dukla, tak i Dominik. Přestože na něj byla nabídka už v zimě 2020, Dukla Dominika pustila až na třetí pokus. Když přestup předtím dvakrát nevyšel, Dominik pořád pracoval stejně. I proto zaslouží poděkování za celé své působení v Dukle. Budeme pracovat na tom, aby byli podobně úspěšní i další naši odchovanci. Bylo by skvělé, kdyby byli úspěšní s Duklou, než někde jinde,“ citoval web fkdukla.cz slova sportovního ředitele dejvické značky Jana Staňka.

Sám bývalý hráč Jihlavy je ze změny nadšen. "Stalo se to nejlepší, co se pro mě mohlo stát, do druholigové pražské Dukly jsem se vracet nechtěl, všechno tam funguje trochu jinak, v Boleslavi jsou podmínky mnohem profesionálnější. Upřímně říkám, že jsem ani nečekal, že toho v jarní sezóně jako hostující hráč tolik odehraju, jako jsem nakonec odehrál. Jsem proto nadšený, že mé hostování vyvrcholilo přestupem. Od začátku svého působení v Mladé Boleslavi jsem nadšený z přístupu všech v kabině i z toho, jak funguje servis týmu a jaké je tady zázemí pro rozvoj každého hráče. Skvělá je také parta, jaká se tady sešla, i s těmi novými kluky, kteří přišli nyní v létě. Tým se tady přes léto skládá docela dost silný, vždyť Milan Škoda i Marek Suchý jsou fotbalisté, kteří toho hodně dokázali, a všem nám mladším můžou pomoct v dalším růstu. A tak by nastávající sezóna mohla skončit mnohem líp, než ta předchozí, myslím si, že do šestého místa bychom mohli hrát," zavěštil si na stránkách fkmb.cz odchovanec klubu z Julisky.

Boleslav dala šanci i brankáři Pavlu Halouskovi, jenž patřil Zbrojovce, ale v poslední době byl k zastižení v Blansku, jehož však čeká kvůli finančním potížím v příštím ročníku jen MSFL. V jeho šestadvaceti letech ho zatím provází pověst zatím nenaplněného talentu, což bude chtít vyvrátit právě ve městě automobilů, kde si plácl až do léta 2024.

"Jsem rád za příležitost dostat se do Mladé Boleslavi. Z realizovaného přestupu jsem nadšený, stejně tak i z podmínek a zázemí klubu. Moc se mně tady líbí hráčská kabina, regenerace, posilovna a množství hřišť se super trávníky," doplnil na fkmb.cz Halouska, jenž bude chtít posadit veterána Jana Šedu. "Je starší a zkušenější, má odchytaných spousty zápasů, takže se od něho můžu něco naučit, a bude jenom na mně, jak se o pozici v mužstvu poperu," uzavřel strážce svatyně.

Suchý: Snad se brzy dostanu do správného drajvu. Nedělám si s tím hlavu, věřím ve své zkušenosti

Zdroj: fkmb.cz, fkdukla.cz