Šéf Třince: Nemíníme přivádět hráče z druhého konce republiky, kteří ke klubu či regionu nemají žádný vztah

Šéf Třince: Nemíníme přivádět hráče z druhého konce republiky, kteří ke klubu či regionu nemají žádný vztah

Třinec už má pár týdnů nového generálního manažera, který ve funkci vystřídal Karla Kulu. Je jím dlouholetý mládežnický kouč klubu Petr Hrazdílek, jenž může na severu Moravy zúročit své zkušenosti z Egypta, Číny či Řecka.

"Cítím obrovskou zodpovědnost vůči celému klubu, všem fanoušků, fotbalistům aby mohli pokračovat v podmínkách, které u nás mají. Každým dnem se přesvědčuji o tom, že pokud Karel Kula tohle podstupoval devět let, nebyla to žádná legrace. Byly doby, kdy se nedařilo a hrálo se jen o záchranu, byly na něj tlaky. Ani se nedivím, že byl unavený a psychicky vyčerpaný. Bylo mi jasné, že tohle čeká i mě. Teprve čas ukáže, jestli dozorčí rada, které mě angažovala, měla šťastnou ruku. Plně věřím, že ano," uvedl na webu fotbaltrinec.cz nový třinecký šéf, jenž po svém předchůdci přebral celek ve výborné kondici, zdravý a stabilizovaný.

Jaké jsou jeho vize s druholigovým kádrem, jemuž velí František Straka? "Moje myšlenka, v níž jsme se sportovním manažerem Markem Čelůstkou zajedno, je taková, že chceme odbourat rozsáhlé změny v kádru, kdy deset hráčů přijde a stejný počet jich odejde. Rádi bychom vytvořili základní kostru týmu, která tady bude tři čtyři roky, a kterou občas doplníme dvěma třemi hráči. Neradi bychom, aby nadále byla tak velká fluktuace hráčů. Rovněž klademe důraz na to, když už to nejsou hráči přímo od nás, abychom přiváděli hráče z regionu, kteří k němu mají vztah nebo takové, kteří už za klub v minulosti něco odehráli. Takové, které dobře známe a víme, co od nich můžeme čekat. Jedním z nich je například Venca Juřena. Nemíníme sem přivádět hráče z druhého konce republiky, kteří k našemu klubu, potažmo regionu nemají žádný hlubší vztah. Třetí věcí, na které chceme pracovat, je mládež. Naše nejtalentovanější hráče chceme postupně zabudovávat do kabiny áčka. Burgo, který je příslibem do budoucna, už v ní je, ale další – Bora, Lasota a Niemczyk jsou bohužel momentálně zranění," podotkl na klubovém webu Hrazdílek.

Jak je spokojen s nynějším kádrem, jehož čeká nový ročník FNL? "Po sestupu tří prvoligových celků bude nadcházející druholigový ročník o poznání náročnější. To si všichni se vší zodpovědností uvědomujeme. Řekli jsme si, že náš mančaft je zapotřebí zkvalitnit, abychom neměli každoročně záchranářské problémy. Věřím, že se nám to podařilo. Víme, že druhá liga bude letos nesmírně náročná, přesto chceme skončit co nejvýše. Půjdeme zápas od zápasu, budeme chtít získat co nejvíce bodů, zejména v domácích podmínkách. Přáním je vyhnout se bojům o záchranu a hrát v poklidných vodách tabulky FNL. Mohu slíbit, že my ve vedení, realizační tým i hráči pro to uděláme maximum. A zároveň si přeji, aby se postupem času diváci vrátili na náš stadion v hojnějším počtu," uzavřel Hrazdílek, jehož tým po cenné remíze s Baníkem a těsném skalpu Hanácké Slavie Kroměříž čeká v sobotu karvinské béčko.

Cienciala: Dukla je velký klub se skvělým zázemím a podmínkami. Byla to pro mě nejlepší možná varianta

Zdroj: fotbaltrinec.cz