Jak se Smetanovi jeví nové akvizice Lischka či Budínský a v čem byl ohledně lovení posil naivní?

Jak se Smetanovi jeví nové akvizice Lischka či Budínský a v čem byl ohledně lovení posil naivní?

V právě probíhajícím letním přestupovém období dosud dorazili na Bazaly čtyři nováčci. Jak je s nimi spokojen ostravský trenér Ondřej Smetana a co říká na skutečnost, že někteří oslovení hráči nakonec do jeho kádru nedorazili?

"Vykrystalizovalo se to tak, jak mělo, a já jsem rád, že tu tihle čtyři kluci jsou. Přiznám se však, že jsem byl asi naivní, když jsem si myslel, že když se ozve Baník, hráč, který v tak velkém klubu ještě nehrál, nebude váhat a nabídku tak velkého klubu a navíc s takovými fanoušky přijme. Ukázalo se, že to tak není. Někteří hráči ještě vyčkávali, jestli třeba nepřijde nabídka ze zahraničí, jiní se toho tlaku v Baníku asi lekli. Ale asi to tak mělo být. Jestliže někdo nad nabídkou Baníku váhá, třeba i z obavy, že to nezvládne, pak je asi lepší, když do Baníku místo něho přijde hráč, který tady hrát chce. Přesně to se, myslím, stalo a já jsem moc rád, že tady právě tito čtyři hráči jsou. Možná jsem někdy v první chvíli zalitoval, ale vedení klubu odvedlo skvělou práci, za to musím moc poděkovat. Nevyšel jeden příchod, okamžitě se začalo jednat jinde a vím, že ta jednání nebyla jednoduchá. Ale povedlo se, jsou tady čtyři výborní noví kluci, kteří nás mohou posunout o kus dopředu. Teď je na nás, abychom tyto hráče do mužstva zapracovali a jejich potenciál využili," uvedl v interview pro fcb.cz Smetana.

Pokud se zaměříme na konkrétní akvizice, jak se mu jeví Laco Almási či Jiří Klíma? "To je přesně profil hráče, kteří do Baníku měli přijít. Na jednu stranu už mají leccos za sebou, na druhou stranu jsou ještě relativně velmi mladí a mají v sobě oba velmi zajímavý potenciál. Jirka Klíma ve dvou sezonách za sebou prokázal, že góly dávat umí. Je to zajímavý typ útočníka, pohyblivý, gólový, umí podržet balon. Dá se využít v kombinaci, navíc je vysoký. To samé Laco Almási. Na svou výšku je velmi pohyblivý, umí si balon podržet a pracovat s ním, umí se do situací dostat a umí se v nich chovat," chválil spolupracovník Tomáše Galáska, jehož slova nabídly stránky fcb.cz.

Spokojen je také se špílmachrem Lukášem Budínským, který dorazil z Mladé Boleslavi. "Lukáš je zkušený hráč, kterou svou kvalitu ukazuje v lize pravidelně. Výborný směrem dopředu, nebezpečný v zakončení, výborný při zahrávání standardních situací. Konkurenci na jeho místě jsme potřebovali posílit a to se povedlo," mnul si ruce Smetana, jenž se vyjádřil také k navrátilci Davidu Lischkovi. "To je hráč, který by měl nahradit Zia Stronatiho. Ve Spartě teď sice delší dobu nehrál a bude ještě nějaký čas potřebovat, aby se znovu dostal do top formy, což je ale logické. I tak nám ukazuje, že je to kvalitní hráč, situace řeší, jak má a má všechny předpoklady, aby Zia nahradil," doplnil na fcb.cz odborník.

Ten v Ostravě pracuje i s několika navrátilci z hostování. U nich je však situace stále otevřená snad až do prvního kola Fortuna:ligy. "Vrátili se právě proto, že v nich vidíme potenciál a chceme jej rozvíjet. Uvidíme, kdo v týmu nakonec zůstane a kdo ne, ale jsou mezi nimi určitě hráči, u kterých stojím o to, aby v Baníku byli, pracovali i na sobě a byli v případě potřeby k dispozici. Velmi mě mrzí zdravotní problémy Ondry Chvěji, které ho v přípravě velmi limitují. Ondra vypadal velmi zajímavě na hostování v Pohroní, proto jsme si ho stáhli, určitě by měl Baníku co dát, ale zranění ho samozřejmě zabrzdilo. Ale věřím, že se dá dohromady, ztrátu dožene a až to nastane, bude z něj platný hráč Baníku," uzavřel na fcb.cz nástupce Luboše Kozla.

Bosák: Panákovi bych přál, aby se mu konečně splnil sen a mohl si zahrát za Spartu pořádnou porci utkání

Zdroj: fcb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.