Myslíme si, že nás čeká dobrá budoucnost. Nemůžeme mít jiný cíl, než si říct, že chceme titul, hlásí Rosický

Myslíme si, že nás čeká dobrá budoucnost. Nemůžeme mít jiný cíl, než si říct, že chceme titul, hlásí Rosický

Dosud poslední sparťanský titul se zrodil v roce 2014. Tehdy u toho byl trenérsky Vítězslav Lavička, jenž měl ve svém kádru mimo jiné i současného kapitána letenského "S" Bořka Dočkala. 

Z poslední tiskové konference jednoznačně vyplývá, že by si chtěla současná družina Pavla Vrby onen úspěch po osmi letech na jaře 2022 zopakovat a připsat si primát s pořadovým číslem 13. Alespoň tak o tom hovořil sportovní ředitel Tomáš Rosický...

Ambice do dalších týdnů a měsíců jsou tedy jasné. "Letos mluvíme o titulu a jde podle mě o přirozený vývoj. Jdu se Spartou do třetí sezony, začínali jsme rozvojem mladých hráčů, skládáním kostry mužstva, chtěli jsme zlepšit prostředí a kulturu celého týmu. Skončili jsme třetí a kvalifikovali se do Evropy, vyhráli jsme pohár. V další sezoně jsme skončili druzí a máme trenéra, který má historii úspěchů a vítězství. Čili podle mě nemůžeme mít aktuálně jiný cíl, než si říct, že chceme titul. Jsem sparťan odmala a dobře vím, že minimem musí být účast v Evropě a boj o titul," prohlásil "Rosa", jenž na sedmičce svého času převzal kompetence po Zdeňku Ščasném.

Přestupové období bylo na Letné překvapivě klidné. K tomuto datu přivedl klub pouze dva hotové hráče a žádný z podstatných článků souboru nezmizel. "Pro nás bylo prioritou udržet stávající tým pohromadě, aby všichni hráči, kteří tvořili kostru týmu, mohli dál společně růst. Chtěli jsme tým také vylepšit hotovými hráči. Obě tyto priority jsme si splnili. Uvidíme, jak se bude sezona vyvíjet dál, ale začneme ji v tomto složení. Myslíme si, že máme v týmu kvalitu a že nás čeká dobrá budoucnost," přidal sebevědomě naladěný funkcionář dvanáctinásobného šampiona Česka.

Pulkrab hrál v přípravě velmi dobře, dával góly a jsme s ním spokojeni. Vidíme v něm velký potenciál, říká Vrba

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.