Beneš: Všichni jsme spokojeni s cestou, na níž jsme se vydali. Cítím, že směřujeme k tomu, že budeme vyhrávat

Beneš: Všichni jsme spokojeni s cestou, na níž jsme se vydali. Cítím, že směřujeme k tomu, že budeme vyhrávat

Atmosféra v současné Sigmě, kterou v průběhu léta posílili např. Stejskal, Sedlák, Růsek nebo Vaněček a to do toho ještě nepočítáme možného navrátilce Jemelku, se zdá být výborná.

"Atmosféra v týmu je dobrá. Všichni jsme spokojení s kvalitou tréninků a s cestou, na niž jsme se vydali," uvedl na stránkách sigmafotbal.cz bývalý zadák Jablonce či Kladna.

Když na soustředění v polské Opalenici Vít Beneš, Michal Vepřek, Radek Látal a Ondřej Zmrzlý neuspěli při střelbách z voleje, celému týmu museli zpívat song "Holky z naší školky"...

"Doufám, že to kluky pobavilo. Vložil jsem tam taneční vložku, protože náš zpěv nestál za moc,“ usmíval se na stránkách sigmafotbal.cz stoper Beneš.

Příprava pod staronovým koučem Václavem Jílkem je jiná, než tomu bylo v éře Radoslava Látala. "Probíhala teď jinak, než jak jsme byli zvyklí. Bylo to hlavně s míčem a herní formou. Každý trenér má své metody. Tahle je, pro nás hráče, přívětivější.“ Byť pořád příliš nepolevují," přidal dvaatřicetiletý fotbalista s minulostí v maďarském prostředí.

Pokud jde o zápasovou přípravu, s Midtjyllandem Sigma prohrála 1:2 a se Zaglebie Lubin remizovala 1:1. "Ověřili jsme si, že můžeme hrát s tak silným soupeřem, jako je Midtjylland, který patří v Dánsku k naprosté špičce a jeho jméno rezonuje i v Evropě. Tréninky jsou stále vcelku náročné. Pracujeme na rychlostní vytrvalosti, čili kondice je pořád zapojená, ale převážně se už zaměřujeme na taktiku. Liga se blíží a taktiku musíme vyladit. Nečeká nás jednoduchý vstup do soutěže, takže je určitě na místě pilovat obrannou i útočnou fázi," připomněl Beneš úvodní ligové kolo na Spartě.

Generálka před výjezdem na Letnou přijde v pátek proti polskému celku Arka Gdyně. "Přejeme si zvládnout začátek soutěže, abychom na tom byli dobře po psychické stránc. Všichni víme, že v minulé sezoně nám utekla spousta zápasů. S trenérem pracujeme na tom, abychom se toho vyvarovali. Cítím, že směřujeme k tomu, že budeme vyhrávat," uzavřel optimisticky naladěný vítěz domácího poháru z roku 2013, jehož slova vyšla na klubovém webu hanácké značky z Androva stadionu.

Jak se Smetanovi jeví nové akvizice Lischka či Budínský a v čem byl ohledně lovení posil naivní?

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.