Nový lídr Dukly Kulhánek by měl na Julisce dodávat sebevědomí mladíkům: Z klubu mám zatím dobrý pocit

Nový lídr Dukly Kulhánek by měl na Julisce dodávat sebevědomí mladíkům: Z klubu mám zatím dobrý pocit

Jednou z novou tváří Dukly je pětadvacetiletý defenzivní univerzál Jiří Kulhánek, který patří Spartě a v poslední době byl zapůjčen například ve Spartaku Trnava, Opavě, Mladé Boleslavi či v Českých Budějovicích.

Letenské "S" si však v jeho případě zabudovala do dohody o hostování skutečnost, že si jej může stáhnout v případě potřeby zpět i v zimní přestávce.

"Po odchodu Chlumeckého a Fišla jsme hledali zkušeného stopera, který pomůže zpevnit naši defenzivu. Konan a Kovernikov mají perspektivu, ale chtěli jsme přivést ještě někoho se zkušenostmi. Jirka jich má na svůj věk hodně, víme o jeho kvalitách a věříme, že je plně prodá na hřišti a dodá sebevědomí ostatním naším mladým hráčům. S osou mužstva jsme nyní spokojeni. Jirkova výhoda je i to, že může naskakovat uprostřed zálohy," ozřejmil na webu fkdukla.cz sportovní ředitel Jan Staněk.

Kulhánkův přesun na Julisku, kam tento týden přišel i ostravský Lukáš Cienciala, pomáhal dotáhnout do zdárného konce hráčský zástupce Viktor Kolář z agentury Sport Invest.

"Jirka je ve svém věku již zkušeným fotbalistou, který si připsal přes 60 startů v nejvyšší soutěži. Cílem Dukly pro následující sezonu bude bojovat o postup do ligy, Jirku si cíleně vytipovala. Získává v něm kvalitního stopera a zároveň leadera na hřišti. Pevně věřím, že toto spojení bude úspěšně pro obě strany," citovaly stránky fkdukla.cz slova agenta.

Kmenový sparťan už se na dejvické dění těší. "Jsem spokojený, že se povedlo všechno dotáhnout a že vím, kde budu v následující sezoně hrát. Z Dukly mám zatím dobrý pocit. V kabině je hodně mladých kluků a dobrá parta. Snad se nám bude v sezoně dařit," uzavřel sám fotbalista.

Exsparťan Fišl trochu doplatil na to, že Dukla chtěla změnit mužstvo a už je součástí Chrudimi

Zdroj: fkdukla.cz