Vytoužená posila pro AC Milán! Útok Rossoneri vyztužil francouzský šutér Giroud

Vytoužená posila pro AC Milán! Útok Rossoneri vyztužil francouzský šutér Giroud

Vedení italského velkoklubu AC Milán dotáhlo do konce příchod vytouženého útočníka Olivera Girouda, který naposledy oblékal dres Chelsea. Londýnský celek může s bonusy vyinkasovat od AC až dva miliony eur a zkušený útočník podepsal na San Siru dvouletou smlouvu s opcí.

"AC Milán s potěšením oznamuje dokončení přestupu Oliviera Girouda z Chelsea. Francouzský útočník bude oblékat dres s číslem 9," chlubí se vedení AC Milán v sobotu na svém webu.

Giroud vyhrál v loňské sezóně se svým dosavadním klubem Chelsea Ligu mistrů UEFA, když Blues ve finále porazili Manchester City. Pohotovému forvaradovi sice letos v létě končila smlouva, Chelsea však aktivovala jednoletou opci a AC Milán ho tak musí z kontraktu vyplatit. Jinak by Francouz opustil Stamford Bridge zadarmo.

Pohotový útočník působil v Chelsea od ledna 2018, kdy přišel od městského rivala z Arsenalu. Tam působil od roku 2012 a dohromady tam nastřílel úctyhodných třiasedmdesát gólů v Premier League. Před odchodem do Anglie v roce 2012 působil hned v několika francouzských klubech jako Grenoble, Tours a Montpellier.

Giroud startoval také na letošním Euru, gólově se tam ale neprosadil.Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.